Aktualności Blog

Czy o wydzierganiu jakiejś dzianiny może decydować przypadek? Mało tego, by ten przypadek się zdarzył, najpierw musiał być "trup w szafie", w dodatku nie mojej.  Brzmi interesująco?

No to najpierw był ufok w szafie Julii, który przygarnęłam, żeby dzianinę dokończyć - korpus bluzeczki z Normy. Bluzeczką wykończyłam motkiem Noro Silk Garden Sock (plisa przy szyi oraz rękawki). Po tych działaniach została mi duża część motka i czas w podróży, w której nie miałam nic do dziergania, tylko druty i ten motek. No to ciach, nabrałam sobie 3 oczka, pomyślałam, że w podróży będą dodawać po oczku w co 2. rzędzie i może powstanie chusta. Motek się szybko skonczył i spodobało mi się to na tyle, że wzięłam drugi i 1 motek In Einklang no i efekt tego możecie podziwiać na zdjęciach.

Szczegóły techniczne - 1,5 motka włóczki Silk Garden Sock od Noro (piękna mieszanka) oraz 1 motek włóczki In Einklang od Atelier Zitron. Druty nr 4,5.

mt_gallery:

2 motki włóczki Silk Garden Lite nr 2189, 2 motki włóczki Ramie, druty nr 4,5, miks różnych wzorów. Konstrukcja chusty z kręgosłupem na 2 oczka, oczka dodawane przez narzut w co 2. rzędzie - 4 sztuki.

Piękne, jesienne, miękkie, intrygujące otulenie. Takie przymiotniki opisują tę chustę. Wielkość w sam raz, ani za duża, ani za mała. Projekt powstał dla pokazania wykorzystania 100 g włóczki Silk Garden Lite w połączeniu z innymi włóczkami. 

mt_gallery:

Każdy projekt dziergany zaczyna się od inspiracji. W moim przypadku źródłem inspiracji był przepis na piękny kardigan z gazety "FAM nr 276". Miał być to projekt wg przepisu, takie były założenia... ale jak to często bywa w świecie dziewiarstwa, założenia sobie, a ja sobie. I tak narodził się mój własny, wyjątkowy kardigan z włóczki Sakura od firmy Lang Yarns.

Kiedy tylko ujrzałam włóczkę Sakura, wiedziałam, że to musi być coś wyjątkowego. To delikatna, miękka włóczka o subtelnych odcieniach, które przywołują na myśl wiosenny krajobraz pełen kwitnących drzew sakurowych. Od razu wiedziałam, że ta włóczka będzie doskonała do stworzenia czegoś pięknego i wyjątkowego.

Do tego projektu wybrałam druty nr 6, które sprawiają, że kardigan nabiera lekkości i delikatności. Jednak to właśnie plecionka na przodzie nadaje mu zupełnie innego stylu niż pierwowzór z gazety. To efektowne warkocze i wzory sprawiają, że kardigan nabiera charakteru i staje się prawdziwie niepowtarzalny.

Włóczka Sakura okazała się nie tylko piękna wizualnie, ale także bardzo przyjemna w dotyku. Dzierganie tego kardiganu stało się dla mnie prawdziwą przyjemnością, a miękkość włóczki sprawiła, że praca nad projektem była komfortowa i relaksująca.

I choć moja wersja kardigana różni się od pierwowzoru w gazecie, to właśnie to sprawia, że jest ona wyjątkowa. To moje własne podejście do projektu, moje własne pomysły i mój własny styl. Kardigan z włóczki Sakura stał się moim artystycznym wyrazem, moim dziełem sztuki, które noszę z dumą.

Podsumowując, projektowanie i dzierganie kardigana z włóczki Sakura od Lang Yarns to nie tylko dziewiarska przygoda, ale także wyraz własnej kreatywności i indywidualności. To możliwość stworzenia czegoś pięknego i wyjątkowego, co odzwierciedla nasz własny styl i osobowość. W końcu, czy nie o to właśnie chodzi w dzierganiu - o wyrażenie siebie poprzez własne twórcze działania?

Tak więc, niech to będzie inspiracją dla wszystkich miłośniczek dziergania - nie bójcie się eksperymentować, nie bójcie się wyrażać siebie poprzez swoje projekty. Bo to właśnie te niezobowiązujące, kreatywne momenty sprawiają, że dzierganie jest tak wyjątkowe i satysfakcjonujące. I kto wie, może wasz własny sakurowy dziergany kardigan stanie się dziełem sztuki, które będziecie nosić z dumą i radością.

mt_gallery:

Bluzeczka w dwie nitki, gdzie 1 nitka to Bureta (100% jedwab) od e-dziewiarka.pl, a druga nitka to wielokolorowa bawełna (100%) Martinica od firmy Lana Gatto. Druty nr 5 pomogły w misji letniej bluzeczki.

Pomysł własny, zszywane. Zużycie to 1 cewka 100 gramowa Burety oraz 2 motki 100 gramowe włóczki Martinica. Chusta lniana w wykonaniu Stasi towarzyszyła mi na niektórych zdjęciach (Motek Linello i Dublet w podwójną nitkę).

mt_gallery:

Letni top powstał z ponad 100 g włóczki Linello (nr koloru 117) na drutach nr 3,75. Wzór zaczerpnięty z gazety Wooladdicts nr 10, troszkę zmodyfikowana długość topu. Dzianina po praniu stała się bardzo lejąca i układająca do figury. Idealna dzianina na upały. Do topu przydała się narzutka wydziergana dawno temu z włóczki Ella. Tej włóczki już od dawna nie ma, ale z oferty włóczek można wydziergać ją np. z włóczki Aura, Lino, Carly.

Top z narzutką ogoniastą stanowią zgrany duet.

 mt_gallery:

Ja nadal na tropie dzianin z 1 motka włóczki. Motek 200 g i 450 m więc szansa na powodzenie misji wysoka.

Tym razem padło na interesujący wzór ażurowy, który Admin nazwał wzorem samurajskiego miecza (patrząc na kawałek dzianiny). Wzór podpatrzony w gazetce Noro Issue nr 22. Na temat wzoru powstał film instruktażowy na YT (zachęcam do subskrypcji naszego kanału).

Miał być 1 motek i był 1 motek, druty nr 4,5, dziergane na płasko i zszyte. Akari jest mieszanką wielu włókien, również moheru i ekstremalnie wrażliwe skóry ten moher może ciut drażnić. 

Bluzeczka swoimi kolorami jak i wzorem przyciąga wzrok. Kolory spokojne, letnie, ale mające w sobie "coś".

Moja druga praca z włóczki Akari, czy ostatnia? Absolutnie nie, lubię takie nieoczywiste połączenia surowców.

mt_gallery:

Marynarskie dzianiny lubię bardzo, bawełnę Echt lubię bardzo, lato lubię bardzo, tak więc ten Marynarz skazany był na wydzierganie.

Chemia między nami była już od nabrania oczek, nie wiem czym nasącza firma Atelier Zitron swoje włóczki, ale nie można się od nich oderwać. Echt jest po prostu cudny, niby ot jak zwykła bawełna, w dodatku bez połysku, a po palcami niezwykła aksamitność, równe oczka i poganiająca ciekawość co będzie dalej.

3 kolory - biały (3 motki), granatowy (1,5 motka), czerwony (0.5 motka) druty nr 3,5, nabrane 186 oczek, paseczki marynarskie, potem ażurek w czerwieni, a powyżej dżersej w bieli dla uspokojenia towarzystwa. Zadziorne marynarskie guziczki jako ozdoba, rękawki krótkie, z główką. Zdecydowanie projekt bluzeczki siedział mi gdzieś w głowie.

 mt_gallery:

Co można wydziergać z 1 motka włóczki Akari? Motek ważący 200 g kryjący 450 m mieszanki wielu włókien. Całość dziergałam na drutach 5 oraz 5.5.  To jest mój debiut w zakresie dziurek na karczku wg pomysłu własnego. Ustną instrukcję uzyskałam od Stasi, pytając: Stasiu jeśli nabiorę na dekolt 70 oczek to co ile powinnam dodawać oczka żeby się w to zmieścić? :)

Efekt mojego debiutu możecie ocenić na załączonych zdjęciach.

Akari oraz Akari Solo to dwie włóczki firmy NORO które musiałam spróbować, zawsze wykorzystując tylko motek na dzianinę. Akari po praniu nieznacznie u mnie zyskało na długości i trochę na szerokości, dodatek nitki moherowej w składzie wypełnił oczka dziergane na większych drutach. Bluzeczka jest lejąca i dobrze układająca się. Bardzo wrażliwe skóry ten 14% dodatek moheru mogą odczuwać, szczególnie w gorące dni (bluzeczka moja jest w zamyśle i kolorze letnia).

mt_gallery:

 

 

wydziergane z marzeń 80

Spis treści sporządzony przez Anowi - za co bardzo dziękujemy.

Link do spisu treści: Wydziergane z marzeń.

Archiwum - Wydziergane z marzeń 213

Spis treści sporządzony przez Anowi - za co bardzo dziękujemy.