włóczka Hanf Natur

<-- ‎Sweter z włóczki Ursprung (100% merino), zaprojektowany przez Giselę Frese‎

Jeśli jesteś typem wrażliwca i wszystko Cię drapie i gryzie to wełna merino będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Jest mięciutka w dotyku, nie podrażnia skóry, jest wręcz dla niej wełnianym balsamem.
To wyjątkowe włókno pozyskiwane z Merynosów ma praktycznie same zalety:

DELIKATNOŚĆ – wełna merino jest bardzo miękka i delikatna w dotyku, nie podrażnia skóry, jest szczególnie polecana na wyroby dziecięce.

LEKKOŚĆ – włókno wełny merino jest trzy razy cieńsze od ludzkiego włosa i nie traci przy tym swoich właściwości. Nawet cienka dzianina zapewnia ciepło, a grubszy sweter wykonany z tej wełny dalej pozostanie lekki.

POCHŁANIANIE WILGOCI – tę cechę wełny merino docenią wszyscy sportowcy i osoby, którym aktywność fizyczna nie jest obca. Kiedy ciało jest rozgrzane i zaczyna się pocić wełna merino zaabsorbuje wilgoć i odda ją na zewnątrz w postaci pary, a skóra pozostanie sucha.

TERMOREGULACJA – gdy temperatura otoczenia rośnie włókna wełny merino prostują się umożliwiając oddawanie ciepła. Kiedy powietrze staje się chłodniejsze - skręcają się, zachowując ciepło w środku. Dzięki takim właściwościom ubrania z wełny merino świetnie nadają się na każdą porę roku.

ANTYBAKTERYJNOŚĆ – bardzo ważna i pożądana cecha. Obecność lanoliny sprawia, że wełna merino hamuje rozwój bakterii, roztoczy i grzybów i dodatkowo nie pochłania zapachów z zewnątrz.

ŁATWOŚĆ CZYSZCZENIA – dzięki hydrofobowym właściwościom włókna wełny merino nie wchłaniają od razu plam. Kiedy coś się na nie wyleje, kapnie, ale szybko to wytrzemy, po plamie nie zostanie nawet ślad.

ELASTYCZNOŚĆ – włókna wełny merino są bardzo elastyczne i szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu.

Włóczki z merino:

Włóczka dziecięca

Włóczka jedwabna

Włóczka moherowa

Włóczka wełniana

Włóczka wiskozowa

Włóczka na skarpety i swetry

Zaloguj się by komentować.