Jawoll Magic DegradeMieć w szufladzie własnoręcznie wydziergane albo podarowane skarpetki to naprawdę wielki skarb.

Są one niezwykłe pod każdym względem. Pełne miłości i cierpliwości dziergającego, do tego niepowtarzalne – nigdzie nie znajdziemy takich samych, więc możemy cieszyć się i korzystać z czegoś naprawdę wyjątkowego.

Będą nas cudownie grzały, czy to na spacerach, wycieczkach lub w domowym zaciszu i budziły uśmiech na twarzy, gdy tylko na nie spojrzymy.

Jeśli jeszcze nie zachorowałyście/liście na panującą ostatnio „skarpetkozę”, to na pewno szybko Was dopadnie, jak tylko zobaczycie, jakie piękne i mięciutkie włóczki przeznaczone są na skarpetki.

Producenci włóczek skarpetkowych oprócz tego, że stawiają na jakość (włóczki zawierają sporą ilość wełny, alpaki lub innych ciepłych i trwałych włókien), dbają również o gamę kolorystyczną.

Na pewno jeszcze wielu osobom ręcznie dziergane skarpetki mogą nie kojarzyć się zbyt miło. Często mają przed oczami szaro-bury, gruby, szorstki i drapiący „worek” na stopę, którego ani trochę nie chcą nawet przymierzać.

Na szczęście obecnie już to tak nie wygląda. Jeśli mamy ochotę na ręcznie zrobione skarpetki i sięgniemy po odpowiednie, przeznaczone na nie włóczki, to możemy stworzyć prawdziwe kolorowe i cieplutkie cuda.

trekking sportŚwietną propozycją są włóczki od firmy Atelier Zitron (Trekking Color, Trekking Sport, Trekking Tweed, Trekking Tweed 6-fach, Trekking 6-fach Uni), które w swoim składzie mają 75% wełny superwash oraz 25% nylonu lub 25% poliamidu i 75% wełny merino superwash – w zależności od modelu. Dzięki takiemu połączeniu włókien przyszłe skarpetki będą odporne na ścieranie, a kolory nie zblakną podczas eksploatacji. 

Również Lang Yarns ma swojej ofercie szeroką gamę włóczek skarpetkowych. Warto do niej zajrzeć, szczególnie jeśli szukamy czegoś naprawdę szlachetnego. Znajdziemy w niej włóczkę, która w swoim składzie oprócz wełny, posiada także kaszmir (Super Soxx Cashmere).  WŁÓCZKA SUPER SOXX CASHMERE

A dla kochających alpakę w każdej postaci idealną włóczką będzie Alpaca Soxx 6ply (skręcona z 6 nitek) lub Alpaca Soxx 4ply (skręcona z 4 nitek).

Jeśli szukamy czegoś w bardziej ożywczych, przenikających się kolorach warto sięgnąć po Super Soxx Color lub Jawoll Magic Degrade, mające w swoim składzie również 75% wełny oraz 25% poliamidu, który zapobiega przecieraniu i mechaceniu się dzianiny.

Dla osób lubiących bardziej stonowane, pastelowe kolory Lang Yarns przygotował włóczkę Jawoll Superwash. Wszystkie wyroby z niej wykonane można prać w pralce w temperaturze do 40 stopni C, bez użycia środków zmiękczających do płukania.

Skusiliśmy Was na własnoręcznie wykonane skarpetki? Mamy nadzieję, że tak i życzymy miłego i owocnego dziergania!

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Ofelia
2 years ago
super soxx cashmiere jest przemiły w skarpetkach to prawda.:)
Like Like
0
Margarida
2 years ago
Nigdy nie dziergałam skarpetek, bo nie rozumiem co i jak. Ale po tym artykule zgłębiam tajniki. Mam nadzieję, że za rok to będę dziergać małe cuda że ho..ho..
Like Like
0
Kolorowo
2 years ago
Wpadłam w te skarpetozę jak mucha w kompot. A jeszcze rok temu zarzekałam się , że ja to nigdy za skarpety się nie zabiorę, bo za trudne, za nudne i schowane w but. Spróbujcie! Zawsze mam na drutach coś dużego a na drugich skarpetki.
Like Like
0
MADZIA 74
2 years ago
YES !!!! Przeczytałam na bezdechu. Dziękuję bardzo za tak cudowny artykuł. Taka perełka...w sam raz dla mnie. Większość włóczek skarpetkowych w jednym miejscu. Podoba mi się ten temat.Sami zresztą wiecie. Popieram takie kuszenie. To taki niewielki wyrób, schowany w bucikach...A ile z tego może być radości....Dziękuję ?
Like Like