PB121336ok

Dla większości z nas dzierganie to piękne hobby, pasja i miłe spędzanie czasu. Dla niektórych dodatkowe płatne zajęcie, a nawet sposób na życie.

A czy Wy zastanawiałyście się kiedyś jakie korzyści płyną z dziergania, oprócz nowych swetrów i czapek w szafie?

Jak się okazuje zalet dziergania robótek ręcznych jest całe mnóstwo.

Chyba pierwszą i największą jaka przychodzi nam na myśl to relaks, błogość i uśmiech na twarzy. Dziergając wyciszamy nasz zabiegany umysł, kłopoty i natrętne myśli samoistnie odstawiamy na bok i skupiamy się na robótce, odpoczywamy.

Regularne, wydawać by się mogło, że nawet monotonne, ruchy rąk mają kojącą moc dla naszego organizmu. Już po kilku minutach obniża się nam ciśnienie krwi i tętno oraz spada napięcie całego organizmu. Dzierganie jest jak dobroczynna sesja medytacyjna.

Podczas dziergania poprawiają się także nasze funkcje motoryczne, koordynacja wzrokowo-ruchowa, ćwiczymy umiejętność skupienia, planowania, a wszystkie te czynności są równocześnie bardzo zdrowym treningiem dla naszego mózgu. Na tyle zdrowym, że zajęcia z dziergania są szczególnie polecane dla osób po udarach mózgu lub z chorobą Parkinsona.

Kolejną prozdrowotną korzyścią z „machania” drutami lub szydełkiem jak różdżką jest to, że dzięki temu machaniu zachowujemy zręczne dłonie, nadgarstki i palce na dłużej. Taka gimnastyka rekomendowana jest nawet przez lekarzy, gdyż łagodzi bóle stawów, a ręce pozostają przez długi czas sprawne.

Może mniej zdrowotną, ale równie przyjemną i relaksującą zaletą przerabiania kilometrów włóczek jest widok naszych ukończonych prac.
Samodzielnie wydziergany sweter, sukienka, czapka i wszystko co nam przyjdzie do głowy, to piękne i niepowtarzalne rzeczy, które sprawiają radość nie tylko nam, ale na pewno także wszystkim obdarowanym osobom.

Dodatkowo nasze hobby może stać się zalążkiem dla nowych znajomości i przyjaźni z innymi dziewiarkami i dziewiarzami. Liczne grupy w internecie, skupiające miłośników robótek ręcznych zachęcają do wymiany doświadczeń, dzielenia się zdjęciami swoich prac i pomysłami na nowe projekty, a nawet organizują spotkania wspólnego dziergania.

Mamy nadzieję, że my również działamy na Was prozdrowotnie i skutecznie przyczyniamy się do rozwijania Waszej pasji oraz licznych przyjaźni, gdy zasiadacie z nami na czerwonej kanapie :)

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Moni42
2 years ago
Wszystko to prawda :-)Działacie prozdrowotnie, antystresowo,a szczególnie terapię kolorem sobie bardzo upodobałam ;-))
Jeśli chodzi o mnie to zaprzyjaźniłam się z kilkoma dziewiarkami, z którymi utrzymujemy kontakt telefoniczny, e-mailowy, facebookowy oraz przez inne komunikatory. Wspieramy się nie tylko dziewiarsko,ale również w sprawach prywatnych. I dziękuję Wam , Mariolciu i Panie Radku za to, że stworzyliście ten nietypowy sklep z okienkiem przyjaźni. Cieszę się, że przypadkiem tu trafiłam. Nie pamiętam już czy pierwszy był filmik w internecie czy zakupy, ale jestem szczęśliwa z tego powodu. Zaglądam tu niemal codziennie i choć ostatnio mam mało czasu i nie udzielam się zbytnio to czytam w przerwie co piszecie, oglądam zdjęcia, czasem komentuję i kupuję ;-))
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie:-)
Like Like
0
Katarzyna Pawłowska
2 years ago
Wszystko się zgadza,dzierganie na drutach to terapia i dla ciała i dla duszy. Kto jeszcze nie spróbował, to bardzo zachęcam,same plusy z tego przekładania oczek.A od momentu kiedy odkryłam e-dziewiarke,w grudniu będzie 10 lat :-)to mój świat robotkowy bardzo na tym zyskał. Dziękuję za inspirację, za możliwości doskonalenia warsztatu,za odkrywanie cudownych włóczek ?
Like Like
0
Margarida
2 years ago
Wspaniała terapia, cudowna rodzinna atmosfera, interesujące towarzystwo, zbawienne "okno życia", błogi nastrój, relaks, uśmiech,kuszenie... jednym słowem "E-DZIEWIARKA" i jej włóczkowy świat. Dziękuję za to, że jesteście.
Like Like
0
BasiaJ
2 years ago
Zgadzam się z treścią w 1000%. Pozdrawiam serdecznie wszystkie pozytywnie zamotane osoby :)
Like Like
0
Kolorowo
2 years ago
Cały dzień mogę dziergać, niczego tak nie mogę robić przez cały dzień, tylko TO :))
Like Like
0
BeKa
2 years ago
Pozdrawiam serdecznie wyszystkich uzależnionych a szczególnie całą ekipę e-dziewiarki, Beata
Like Like
0
BeKa
2 years ago
Dzierganie jest cudowne !!! Jestem drutoholiczką i nie mam zamiaru się z tego wyleczyć :)
Like Like
0
kaju52
2 years ago
Przemiła ekipo dziewiarkowa jak dobrze że JESTESCIE.Zastanawiam się co Mariolcia ma w sobie,że tak ogromne grono dziewiarek przeygarneła pod swoje skrzydła.Jeszcze raz dziękuję za to,że mogę być w tym wspaniałym gronie.
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
2 years ago
A od ponad roku, gdy mam Was, to jeszcze wspólne pasje, wsparcie, porady iMORZE DOBREJ ENERGII!!!
Like Like
0
Anowi
2 years ago
Rzeczywiście działacie prozdrowotne i całkowicie zgadzam się z artykułem. Oprócz tego, co już opisano serwujecie również terapię kolorami. Gdy Mariolcia zacznie żonglować przed kamerą kolorowymi moteczkami i miksuje z nich zestawy to uwalniają się endorfiny.

E - endorfiny uwalniają,
D - dziewiarsko zakręceni,
Z - znakomity humor,
I - inspirują,
E - energia pozytywna,
W - wspólne dzierganie,
I - interesujące filmy,
A - aktywność fizyczna,
R - rady,
K - kolorowa terapia,
A - absolutnie fantastyczni.
Like Like