szydełko AddiNature Walnuss NOVELProducenci doskonale wiedzą, że ile dziewiarek tyle upodobań i potrzeb, dlatego firma Addi przygotowując swoją ofertę szydełek kierowała się wieloma kryteriami.

Pierwszą podstawową był rozmiar szydełka. Do wyboru mamy szydełka o grubości niecałego milimetra aż do kilkunastu milimetrów. W dużej mierze wybór rozmiaru zależy od tego z czego i co planujemy wykonać.
Kiedy pomysł na nowy projekt już na dobre zakotwiczył nam w głowie i mamy wybrany kordonek lub włóczkę, musimy odpowiednio dobrać do niego wielkość haczyka.

W tym wypadku możemy zrobić to na dwa sposoby. Zasugerować się metką od producenta znajdującą się na kordonku lub włóczce, na której podano, jaki rozmiar szydełka będzie odpowiedni, albo, jeśli już wiele szydełkowych prac za nami, to własnym doświadczeniem.
Kiedy wiemy jak dziergamy - czy luźno, czy ściśle, wiemy, jaki efekt chcemy uzyskać - zwarty, bez prześwitów, czy o lżejszej strukturze, czy projekt ma być sztywny, czy miękki, a nawet lekko lejący, to bez problemu same dobierzemy odpowiedni rozmiar szydełka.

Jeśli nie mamy jeszcze naszego ulubionego narzędzia pracy, to kolejną decyzją, jaką musimy podjąć jest to, z czego będzie ono zrobione i jaki będzie miało kształt.

Przeważnie sam haczyk szydełka jest metalowy, za to rączka może być wykonana z plastiku, aluminium bądź drewna. Także jej kształt bywa bardzo różny.

Zazwyczaj szydełka wykonane w 100% z aluminium są całkowicie gładkie oraz nie są dodatkowo profilowane. W jednym miejscu są lekko szersze, by oznaczenie rozmiaru szydełka było widoczne.

Natomiast do najbardziej popularnych i chyba najczęściej spotykanych należą szydełka z plastikową rączką, która przybiera różne kształty, a niekiedy i kolory w zależności od rozmiaru.

Na przykład szydełko Addi Swing posiada specjalnie wyprofilowaną, ergonomiczną rączkę, która dopasowana jest do kształtu dłoni, aby ta, podczas pracy jak najmniej się męczyła i nadwyrężała.

Jeśli komuś taki kształt nie do końca odpowiada, wówczas może zdecydować się na prosty, plastikowy uchwyt, a nawet na całe plastikowe szydełko, które jest dostępne najczęściej w większych rozmiarach i wykorzystywane przy pracy ze sznurkiem.

Gdy nasza ręka podczas szydełkowania za bardzo się poci i ślizga na plastikowym uchwycie, możemy użyć szydełka bambusowego. Warto też po nie sięgnąć, jeśli włóczka, z której dziergamy sama w sobie jest śliska, a na plastiku dostaje dodatkowej prędkości, nad którą trudno zapanować.

Jeżeli jednak wygodniej szydełkuje się nam szydełkiem z metalowym haczykiem, ale lubimy naturalne materiały, Addi oferuje nam również szydełka z drewnianymi rączkami. Może to być drewno oliwne albo z orzecha włoskiego.

Na przykład szydełka AddiNature posiadają piękną rączkę z drewna oliwnego, która jest bardzo stabilna i antypoślizgowa i by jak najdłużej wyglądała jak nowa, została dodatkowo zabezpieczona naturalnym olejem.

Za to szydełko AddiNature Walnuss NOVEL można śmiało nazwać mercedesem wśród szydełek. Rączka wyprofilowana jest w kształcie trójkąta i posiada znaną nam już z drutów strukturę NOVEL z lekkimi wgłębieniami. W ręce trzymamy gładkie i eleganckie drewno z orzecha włoskiego, a idealny haczyk nie zgubi żadnego oczka.

Różnorodność szydełek w ofercie może na początku lekko przytłoczyć, szczególnie początkujące dziewiarki. Jednak obojętnie, na które się zdecydujemy, mamy pewność, że jakość ich wykonania nas nie rozczaruje i będą nam służyć przez lata.

Link do szydełek firmy Addi

Zaloguj się by komentować.