Modal – nowoczesne włókno, które chroni Ciebie i nie niszczy środowiska.

Modal to kolejne nowoczesne włókno, które cieszy się coraz większą popularnością i zdobywa rynek tekstylny. Wynaleziony w Japonii jako alternatywa dla jedwabiu jest szczególnie lubiany przez ekologów. Do jego produkcji zużywa się prawie o 70% mniej wody w porównaniu do produkcji innych naturalnych włókien, a sam modal - pozyskiwany z włókien celulozowych drewna bukowego jest w 90% biodegradowalny.

Na „modalowe” dzianiny decyduje się coraz więcej osób, nie tylko dlatego, by chronić środowisko, ale także, by chronić samego siebie. Modal bowiem jest włóknem antyalergicznym, nie podrażnia skóry i jest szczególnie polecany osobom wrażliwym, które czują każdy gryzący włosek czy metkę.

Dodatkowo jest w stanie pochłonąć o 50% więcej wilgoci niż bawełna czy len, pozostawiając przy tym skórę suchą i ciepłą.

Ubranie wykonane z tego włókna będzie przewiewne i lekkie. Świetnie sprawdzi się podczas ciepłych pór roku. Nie będzie nam w nim ani za zimno, ani za gorąco. Posłuży nam też kilka sezonów, ponieważ włókno modalu dzięki swojemu ciasnemu splotowi i długim włóknom jest bardzo wytrzymałe i odporne na mechacenie.

Oprócz świetnych „właściwości technicznych” modal posiada też wygląd. Pamiętajmy, że został stworzony by imitować jedwab. Dzianina zawierająca modal będzie miała satynowe, gładkie wykończenie, a w dotyku będzie dwa razy miększa niż bawełna.

Jedyną wadą tego włókna to jego rozciąganie. Należy o tym pamiętać piorąc, susząc i przechowując dzianinę, ponieważ nasz modalowy sweterek może stać się modalową tuniką. Dlatego najlepiej suszyć na płasko, nie wieszać to szafy, tylko przechowywać ubrania na półce. O pozostałych wadach nic nam nie wiadomo, dlatego zachęcamy Was do dziergania i testowania tego włókna oraz chwalenia się efektami na naszej stronie e-dziewiarka.pl.

Włóczki zawierające modal:

włóczka Glanzpunkt

włóczka Norma

włóczka Norma Color

 

Zaloguj się by komentować.