272 017 001 MW upalne dni, których nie możemy spędzać na wodą lub w klimatyzowanym pomieszczeniu, najlepiej mieć na sobie lniane dzianiny.

To naturalne włókno chyba najlepiej ze wszystkich chłodzi nasze ciało podczas wysokich temperatur. Mając na sobie lniane ubrania możemy obniżyć temperaturę naszego ciała nawet o 3-4 stopnie C, co jest niemożliwe mając na sobie bawełnę lub nawet jedwab. Dzieje się tak za sprawą wysokiej przepuszczalności powietrza włókien lnianych.

Dodatkowo len świetnie chłonie wilgoć pozostając przy tym długo suchym w dotyku, a woda szybko z niego wyparowuje. My sami natomiast „opatuleni” lnem pocimy się o wiele mniej, a materiał nie absorbuje zapachu potu, co też jest bardzo dużą zaletą.

Lniane dziany posłużą nam również przez wiele sezonów. Te naturalne włókna są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe w użytkowaniu i co ciekawe, częste pranie lnu sprawia, że staje się on coraz miększy i gładszy, więc długotrwałe użytkowaniu wręcz mu służy a nie szkodzi, jak ma to miejsce w przypadku innych włókien.

Lniane ubrania polecane są także wszystkim osobom cierpiącym na jakiekolwiek alergie, ponieważ ma on właściwości antybakteryjne i nie podrażnia skóry.

Pochłania również fale UV, więc jest dla naszej skóry niemal jak krem z filtrem. Jego dodatkową zaletą jest to, że się nie elektryzuje, więc jeśli kogoś drażnią „strzelające” dzianiny, to len będzie dla niego idealnym rozwiązaniem.

Jest także włóknem w 100% naturalnym, więc nasze ubranie ulegnie biodegradacji i nie będzie powiększało góry śmieci na naszej planecie.

Jeśli chodzi o pielęgnację lnianych dzianin, to najczęściej można prać je w pralce w 30-40 stopniach C. Należy jednak unikać płynów do płukania i silnych detergentów, ponieważ zamiast pomóc wyczyścić dzianinę, tylko ją „oblepią”, a lniane włókna stracą swoje właściwości. To samo dotyczy wysokich obrotów wirowania – ustawmy te najniższe, by nie zniszczyć ubrania i nie doprowadzić do jego skurczenia.

A gdy będziemy chcieli usunąć niechcianą plamę, wystarczy namoczyć dzianinę przez godzinę, a brud sam odejdzie od ubrania.

I jak tu nie kochać lnianych dzianin, w szczególności tych wydzierganych własnoręcznie

kliknij i zobacz włóczki z lnem.

Zaloguj się by komentować.