Dzierganie to czysta przyjemność, cudowny relaks, minuta biegnie za minutą i nie wiadomo kiedy, a minęła godzina, dwie…

Efekt końcowy – gotowa dzianina budzi nasz uśmiech na twarzy, często zachwyt u innych, słyszymy miłe komentarze. Żeby ten stan euforii i radości, gdy patrzymy na nasze dzieło, trwał dalej, musimy też pamiętać, by odpowiednio zadbać o nasze sweterki, bluzeczki czy chusty.

Bardzo ważne jest jak i w czym pierzemy naszą dzianinę. W zależności z czego jest zrobiona, czy to bawełna, jedwab czy wełna, powinniśmy dobrać do niej odpowiedni środek piorący.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, my przedstawimy Wam kilka, które szczerze polecamy.

ŻEL DO PRANIA LAWENDOWYJednym z nich jest żel do prania EcoSensitive przeznaczony dla tkanin jedwabnych, wełnianych i bawełnianych. Można go stosować nawet w zimnej wodzie, chroni kolor dzianiny i nie wypłukuje mikrowłókien.

Kolejnym płynem o szerokim zastosowaniu jest Eucalan. Można prać w nim dzianiny wykonane z wełny, jedwabiu, kaszmiru czy lnu. Wzbogacony jest naturalną lanoliną, która dzięki swoim właściwościom ochronno-natłuszczającym nada włóknom połysk oraz zabezpieczy przed czynnikami zewnętrznymi. Eucalan jest całkowicie biodegradowalny i nietoksyczny.

Jeśli zdecydujemy się na płyn przeznaczony do konkretnego typu włókna, warto bliżej przyjrzeć się płynom firmy Intervall. Producent stworzył całą serię płynów dedykowanych poszczególnych włóknom. W płynie TEXBIO możemy prać dzianiny bawełniane, lniane i wykonanych z włókna ramie. TENESTAR przeznaczony jest dla jedwabiu, a TENEMOLL do różnego rodzaju delikatnych włóczek: wełna, kaszmir, angora, moher, alpaka.

Kiedy wahamy się, czy warto inwestować w płyn do prania dzianin, zawsze możemy najpierw zdecydować się na próbkę płynu i przetestować jego właściwości. 10 ml płynu starczy nam na 5 litrów wody, a możemy jej użyć zarówno do prania w pralce jak i prania ręcznego.Eucalan

Pamiętajmy, że dzięki właściwej pielęgnacji praca naszych rąk i czas, który jej poświęciliśmy nie pójdzie na marne. Dzianina będzie trwalsza i będziemy mogli cieszyć nią dłużej.

Zaloguj się by komentować.