wallnutJaką rączkę dobrać do ręki – czyli przegląd szydełkowych uchwytów

Każda/y z nas dzierga inaczej. Obojętnie jak bardzo byśmy się starali i naśladowali, nie stworzymy takiej samej dzianiny jak nasza inna dziergająca koleżanka. A to dlatego, że mamy inne ręce, inne dłonie, inaczej chwytamy i trzymamy szydełko. Takie proste, a zarazem bardzo skomplikowane.

Jeśli my nie do końca zdawaliśmy sobie z tego sprawę, to producenci akcesoriów dziewiarskich już tak.

Żeby przybliżyć Wam temat szydełek, a w szczególności ich uchwytów, zrobiliśmy mały eksperyment. Wzięliśmy szydełka różnych firm, ale w tym samym rozmiarze, i co się okazało…, że prawie każde jest inne i oferuje nam co innego.

W ofercie mamy dostępne szydełka z drewnianą rączką firmy ADDI. Są to modele przeznaczone dla osób ceniących sobie elementy natury, lubiących czuć w dłoni gładkie i eleganckie drewno. W czasie pracy nasza ręką nie będzie się ślizgać i pozostanie sucha. Nie musimy się też obawiać ewentualnych zabrudzeń, ponieważ drewno jest odpowiednio zabezpieczone i zaolejowane.

Do wyboru mamy dwa modele. Jeden wykonany z drewna orzechowego – AddiNature Walnuss NOVEL, który posiada wyjątkowo lekką trójkątną rączkę z delikatnymi wgłębieniami, dzięki czemu szydełko idealnie leży w dłoni.

Drugi drewniany model to AddiNature, którego rączka wykonana została z drewna oliwnego. Jest bardzo stabilna i antypoślizgowa.

Jeśli lepiej pracuje się nam z długimi rączkami, firma ADDI ma w swojej ofercie szydełko AddiSwing. Posiada ono specjalnie wyprofilowaną, ergonomiczną rączkę, dopasowaną do kształtu dłoni, by ta podczas pracy jak najmniej się męczyła i nadwyrężała.

Natomiast, gdy preferujemy krótszy uchwyt podczas pracy, wówczas sprawdzą nam się szydełka firmy KnitPro, które mają zdecydowanie mniejszą rączkę. W tym modelu rączka wykonana jest z miękkiego plastiku i kiedy dziergamy, szydełko niezauważalnie dopasowuje się do naszej dłoni i pracuje razem z nami.

Jeśli żadne z omówionych wcześniej szydełek nie leży nam dobrze w dłoni, warto wypróbować proste szydełka, które nie mają dodatkowej plastikowej, gumowej bądź drewnianej rączki. Takie szydełka w całości wykonane są z plastiku, metalu, drewna lub bambusa. Ich oferta jest bardzo szeroka i naprawdę jest w czym wybierać.

Dodatkowo każdy producent nadaje swojemu produktowi swój charakterystyczny kształt, dlatego nie ma się co poddawać w poszukiwaniu tego jedynego i warto wypróbowywać kolejne modele, by w końcu znaleźć szydełko leżące idealne w naszej dłoni.

Kiedy nam się to już uda, szydełkowanie będzie podwójną przyjemnością, a nasze prace zachwycająco idealne.

 

Zaloguj się by komentować.