Mimo pięknej pogody i wysokich temperatur jesień jednak pomalutku się do nas zbliża. I my tak samo, czyli pomalutku zaczęliśmy zapełniać nasze półki jesiennymi nowościami.
Pierwszą z nich jest włóczka Yak od Lang Yarns. To niezwykle miękkie połączenie dwóch naturalnych włókien - wełny merino (70%) oraz wełny z yaka (30%).
Pamiętajmy, że wełna z yaka jest wyczesywana podczas wiosennego pierzenia, a cenny, wewnętrzny puch zbierany ręcznie. Zwierząt się nie goli, a z dorosłego yaka można pozyskać tylko 100g wełny rocznie, co pokazuje jak luksusowe i drogie jest to włókno. W dotyku jest delikatne i miękkie jak kaszmir z dyskretnym, wełnianym meszkiem. Dzianiny z wełny yaka mimo swojej niewielkiej grubości zapewnią nam wiele ciepła.

Drugą nowością to włóczka Zen, również od Lang Yarns. Trzeba przyznać, że trzymanie tych motków w ręku jest wyjątkowo kojące i rozluźniające, i można śmiało powiedzieć, że sami stajemy się „zen”. A co dopiero będzie się działo, jak te motki wskoczą na druty…
Włóczka Zen to połączenie trzech włókien: wełny merino (35%), alpaki rasy suri (35%) oraz jedwabiu (30%). Całość jest lekka jak piórko i takie dzianiny nam też z tego wyjdą. Te lekkie moteczki świetnie nadadzą się na ażurowe szale, chusty czy sweterki, które ogrzeją nas podczas najbliższego, jesienno-zimowego sezonu.

Żeby jesień tego roku była jak najbardziej kolorowa i radosna zaopatrzyliśmy się również w kolorowe motki puchatych włóczek Cloud, także od firmy Lang Yarns.
„Chmurki” to piękna mieszanka wełny merino (90%) i poliamidu (10%). Tęczowe kolory układają się w regularne pasy, a dzianiny wykonane z tej włóczki będzie można prać w pralce na programie wełnianym 30 stopni C, bez dodatków środków zmiękczających do płukania.

Nowe soczyste i piękne kolory znalazły się również na półce „alpakowej”. Włóczka Suri Alpaca od Lang Yarns dostępna jest teraz w kolejnych pięknych odcieniach: chabrowym, turkusowym, lawendzie, czerwonej pomarańczy, żółtym, terakocie i petrolu. Ta alpaka o dłuższym włosku cudownie otuli nas i ogrzeje w chłodniejsze dni.

A gdy mówimy o delikatnych włoskach, które niesamowicie grzeją, to koniecznie trzeba wspomnieć o włóczce Lace od Lang Yarns, której gama kolorystyczna też się rozrosła.
Nowe dostępne kolory to: ciemnoczerwony, czekoladowy, miętowo-błękitny i szary.

Tyle tych kolorowych piękności, że nie wiadomo na co się zdecydować. Dajcie nam koniecznie znać w komentarzu, co Wy wybrałyście i co nowego powstanie.

Zaloguj się by komentować.