Oeko Tex Logo

STANDARD 100 firmy OEKO-TEX ® jest znanym na całym świecie niezależnym systemem testowania i certyfikacji surowców, półfabrykatów i gotowych wyrobów włókienniczych.

Atest Oeko-Tex Standard 100 to certyfikat przyznawany w przemyśle włókienniczym tylko tym produktom, które są wolne od substancji negatywnie działających na zdrowie człowieka.

Otrzymują go tylko i wyłącznie wyroby nieposiadające w swoim składzie pestycydów używanych do hodowli włókien naturalnych, chlorofenoli, barwników alergizujących, ekstrahowalnych metali ciężkich i wielu innych substancji. Katalog kryteriów OEKO-TEX składa się z kilkuset szkodliwych substancji chemicznych i barwników.

Aby otrzymać certyfikat trzeba przejść bardzo wyśrubowane i trudne testy, nie tylko finalnego produktu, ale także miejsca produkcji.

Badany jest głównie sposób uwalniania się z materiału substancji szkodliwych. Jak duży będą miały kontakt ze skórą i czy może dojść do ich wchłonięcia przez skórę.

Bardzo ważny jest również aspekt trwałości koloru. W przypadku artykułów dla dzieci i niemowląt jest on dodatkowo sprawdzany podczas testów symulujących ssanie, gryzienie i kontaktu z potem.

W zależności dla kogo przeznaczony będzie dany produkt i jak intensywny będzie miał on kontakt ze skórą, musi on spełnić wymagania przypisane swojej kategorii produktowej.

 

Rozróżnia się cztery klasy produktów:

Klasa produktu I:

Artykuły dla niemowląt i małych dzieci w wieku do 3 lat (odzież, bielizna pościelowa, zabawki tekstylne) itp.

csm Zertifikat 2022 de c4a44a7892

(Certyfikat wydany dla firmy produkującej i farbującej włóczki dla Atelier Zitron)

Klasa produktu II:

Artykuły w bezpośrednim kontakcie ze skórą (bielizna osobista, pościelowa, stołowa, skarpety itp. )

Klasa produktu III:

Artykuły nie mające bezpośredniego kontaktu ze skórą (wkłady odzieżowe itp. )

Klasa produktu IV:

Wyroby dekoracyjne typu zasłony, rolety, firany, dywany itp.

 

Artykuły posiadające atest STANDARD 100 firmy OEKO-TEX ® dają przyszłemu konsumentowi gwarancję bezpieczeństwa i ochrony przed szkodliwymi tworzywami. Spokojną głowę i pewność, że użytkowanie danego produktu nam nie zaszkodzi, bo spełnia on najwyższe światowe standardy produkcji i jakości.

Jak same/i wiecie, dla e-dziewiarki jakość produktu stawiana jest bardzo wysoko, dlatego na naszych półkach znajdziecie włóczki posiadające certyfikat STANDARD 100 firmy OEKO-TEX ®.

Ważne jest dla nas, by oprócz przyjemności dziergania towarzyszyła Wam również przyjemność i komfort noszenia dzianin.

 

Zaloguj się by komentować.