Instytut Pantone Color pokazał trendy kolorystyczne na nadchodzący sezon jesienno-zimowy 2022/23, a za nim poszły wielkie domy mody prezentując na wybiegach najnowsze kolekcje.

Co będzie modne i który kolor motków najszybciej zniknie z półek? Poniżej przedstawiamy Wam w przystępnym skrócie, co się będzie działo.

pantone

Mimo że rok 2022 powoli dobiega końca, to jednak wszelkie odcienie fioletu i kolor Veri Peri dalej będzie mile widziany w naszej garderobie.

Nowym odcieniem, który zyskuje coraz większą popularność jest za to kobaltowy odcień niebieskiego.

Tuż za nim nasze oczy cieszyć będzie soczysta zieleń zwana Bottega Green, a dodatkowo rozjaśnią ją wakacyjne odcienie żółtego: od intensywnego mango, pastelowego banana po delikatną Butter yellow, czyli maślany żółty.

Dodatkowej energii doda nam nasycony pomarańcz przechodzący nawet w ognistą czerwień, czyli odcień Molten Lava.

Wszystkich tych, którzy lubią mocne, widoczne kolory, ucieszy też fakt, że fuksjowy róż dalej będzie na topie. Zdecydowanie doda on kolorytu na jesienno-zimowych ulicach.

A jeśli chcemy błyszczeć jeszcze bardziej, to koniecznie powinniśmy sięgnąć po srebrny metalik obecny w cekinach i błyszczących nitkach.

Natomiast, jeśli nie lubimy „rzucać się w oczy” i preferujemy raczej stonowane kolory, to dalej możemy nosić modne kolory. Wszelkie odcienie brązu, od głębokiej gorzkiej czekolady, po karmele i rudości pozostają modne i obecne w jesienno-zimowych kreacjach.

Miłą wiadomość jest również to, że na wybiegach i w nowych kolekcjach na 2022/23 coraz częściej pojawiają się dzianiny. Obecne są nie tylko w postaci czapek i szalików, ale także sukienek, spódnic, swetrów i długich kardiganów.

Podsumowując : tegoroczna jesienno-zimowa aura będzie z jednej strony krzykliwa i energetyczna, a z drugiej naturalna wśród pastelowych barw.

Najważniejsze, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
piskorzyna@interia.pl
1 year ago
Ognista czerwień i fuksjowy róż -lubię!
Like Like