czapki

zdjęcie ze strony www.langyarns.com

Zespół e-dziewiarki przygotował dla Was zestaw 12 włóczek, które idealnie nadają się na dzierganie czapek.

Zaczniemy od grubej włóczki, której jeden motek starcza na jedną grubą czapkę: włóczka LYONELL od Lang Yarns. Mieszanka wełny i akrylu, 100g to 100m, grube druty, szybki efekt. Czapka na jeden wieczór.
Danusia zrobiła czapkę z jednego motka Lyonell’a na drutach nr 7 nabierając 55 oczek.
Lyonell to wielokolorowa włóczka, która nie wymaga żadnego wzoru, tu wystarczy dżersej, a włóczka sama układa się w piękny, wielobarwny wzór.

Kolejna włóczka to AURORA – motki mają po 50g, więc na czapkę trzeba mieć dwa.
Natomiast na czapkę, którą wykonała Stasia tzw. udawanym warkoczem potrzeba 1,5 motka. „Udawany warkocz” ponieważ w tym wzorze nie ma krzyżowań, nie przekładamy oczek. Wzór polega na tym, że z jednej strony zamykamy oczka, a z drugiej strony dodajemy oczka.

Naszą „czapkową” propozycją jest również włóczka TRAMONTO od firmy Lana Gatto.
To pozycja z serii Fashion na sezon 2022/2023. Motki w swoim składzie mają 100% wełny w formie cieniowanej nitki, której kolory układają się w pasy. W 50g kłębuszku znajduje się ok. 90 metrów, więc na czapkę potrzebujemy ok. 2 motków.

Inną włóczką nadającą się na czapki, również z oferty Lana Gatto i również z serii Fashion na sezon 2022/2023, jest włóczka SOHO.
To bardzo miłe i delikatne połączenie wełny (85%) i akrylu (15%). Włóczka jest wielobarwna, a kolory po przerobieniu ładnie układają się w pasy.

BERGEN – piękna, miękka włóczka od Lang Yarns. Z jednego motka można mieć średniej wielkości czapkę. Wzorek z tego motka wychodzi sam, wystarczą same prawe i lewe oczka i tworzy się kolorowy żakard.

Równie grube włóczki, z których czapka powstanie raz dwa, to włóczka BOLD COLOR oraz BOLD – czyli wersja wielokolorowa i jednokolorowa. To mieszanka wełny (80%) oraz akrylu (20%) przeznaczona na grube druty: rozmiar 9-10. Z 2 motków możemy wydziergać aż 3 czapki.

Z oferty Lana Gatto warto sięgnąć jeszcze po włóczki SUPER SOFT i jej grubszą wersję - włóczkę MAXI SOFT. Obydwie propozycje to 100% wełna merino, która świetnie nada się na wszelkie jesienno-zimowe dzianiny. Dostępna jest naprawdę w wielu, wielu kolorach, a 2 motki wystarczą na czapkę.

Lang Yarns również posiada 100% motki wełny merino. Warto przyjrzeć się bliżej MERINO PLUS COLOR i MERINO PLUS. Podobnie jak w przypadku BOLD’a mamy do wyboru tę samą włóczkę w wersji jednobarwnej i wielokolorowej.
Inusia zrobiła czapkę z MERINO+ COLOR. Wykorzystała do niej jeden motek MERINO, który połączyła z włóczką LACE (połączenie moheru z jedwabiem). Ściągacz zrobiła na drutach 3,5, a czapkę na drutach w rozmiarze 5.0.

Jeśli natomiast macie ochotę zrobić delikatną, ciepłą i elegancką czapkę do płaszcza, to świetnie nada się do tego włóczka CASHMERE LIGHT od Lang Yarns. Jeden 25g motek ma 85 metrów, więc na czapkę z wywinięciem potrzebujemy ok. 1,5 motka.

Dodatkowo na koniec mamy dla Was radę: róbcie czapki na mniejszych drutach niż robiłybyście sweterek, dzięki temu czapka nie rozciągnie się tak bardzo podczas użytkowania.
W trakcie noszenia, kiedy głowa się poci, włóczka chłonie wilgoć, a włókna się rozluźniają. Dlatego warto wybrać druty mniejsze między o 0,5, a nawet 1 rozmiar.

Jeśli chcecie zobaczyć przykłady czapek wykonane z omawianych przez nas włóczek, koniecznie obejrzyjcie nasz film:

Zaloguj się by komentować.