Grudzień to gorący czas prezentów. Obdarowując bliskich zawsze zależy nam, żeby było to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, coś co wywoła uśmiech na ich twarzy.

Jeśli dodatkowo będzie to coś praktycznego i będzie można używać go na co dzień, to pewnie będzie to najukochańszy i najbardziej trafiony prezent pod choinkę.

My dziewiarki mamy pewną przewagę, jeśli chodzi o przygotowywanie prezentów dla rodziny, ponieważ potrafimy zrobić je same i mamy pewność, że pod świątecznym drzewkiem nie znajdą się dwa takie same.

Jedyną naszą zmorą jest czas, a raczej jego brak, szczególnie w okresie przedświątecznym. Dlatego warto mieć w zanadrzu pomysły na szybki projekt, taki na 2-3 wieczory, a jak gruba włóczka i grube druty – to nawet jeden wieczór wystarczy.

Co zrobimy najszybciej? Oczywiście czapkę. Nasza Danusia z Łodzi zakochała się ostatnio we włóczce Bold Color od Lang Yarns. Tworzy z niego czapki, szaliki, kominy, zaraz przerobi chyba wszystkie kolory. Jej przepis brzmi tak: druty nr 9, 3 motki Bold Color i wychodzi nam czapka, duży komin i mitenki…

1

Świetną włóczką na ekspresową czapkę i komin jest także włóczka Bergen od Lang Yarns. Wzór sam wychodzi z motka.

2

Ostatnio Inusia zrobiła z niego czapkę i komin dla syna – jak chcecie zobaczyć, jak wyszedł, to zajrzyjcie tutaj. Podpowiadamy, że praca pojawia się ok. 26 minuty.

 

Równie „wygodną” włóczką jest włóczka Snowflake, przy której nie musimy głowić się nad żadnym wzorem – on sam schodzi z drutów tworząc obraz padającego śniegu. Dodatkowo czapka i komin powstaną raz dwa na drutach nr 6 lub 7.

3

Niesamowicie ciepły i miękki komplet powstanie także z włóczki Carina – obecnie w promocji, więc warto przyjrzeć się jej podwójnie.

Z 2 motków wyjdzie nam prosta czapka bez wywinięcia i niewielki komin. Z 4 sztuk już naprawdę dłuuugi szal i czapka – tylko spójrzcie na pracę Magdy_c.

4

A gdy na drutach 5,5 mm pomieszamy 2 motki Cariny z Malou Light, jak zrobiła to nasza Patrycja z Krakowa, to wyjdzie nam piękna chusta.

5

I jak tu nie kochać dziergać prezentów, toż to niekończąca się przyjemność dziergania i obdarowywania.

Zaloguj się by komentować.