alpacaW naturalnym środowisku alpaki możemy spotkać w górskich terenach Ameryki Południowej. To właśnie tamtejsze warunki sprawiły, że ich runo ma niesamowite właściwości termoizolacyjne. Przystosowane jest do ogrzewania ciała przy kilkudziesięciostopniowym mrozie i chłodzenia go podczas wielkich upałów. Dzięki takim właściwościom ubrania zawierające włókno alpaki możemy nosić praktycznie przez cały rok.

Włókno alpaki jest również bardzo wytrzymałe i odporne na zniszczenia. W porównaniu z wełną owczą jest od niej trzy razy mocniejsze i aż sześć razy cieplejsze!

Wszelkie dzianiny wykonane z tej przędzy posłużą nam wiele, wiele lat, a jak będziemy je dodatkowo odpowiednio pielęgnować, to cały czas będą wyglądać jak nowe.

Ogromną zaletą wełny z alpaki jest też jej hipoalergiczność, a to dzięki temu, że praktycznie nie zwiera lanoliny, która bardzo często jest sprawczynią wszelkich uczuleń. Mimo jej braku wełna nie pochłania kurzu ani roztoczy jest więc idealną propozycją dla wszystkich alergików.

Włókno alpaki charakteryzuje się również wyjątkową lekkością i jedwabistym dotykiem. Samo w sobie jest cienkie i delikatne, dlatego bardzo często łączone jest z innymi włóknami naturalnymi (np. z wełną owczą lub jedwabiem), by jeszcze bardziej je wzmocnić.

alpaca2

Ciekawostką natomiast jest to, że alpaka jako jedyne zwierzę na świecie ma wełnę dostępną aż w 22 naturalnych kolorach. Gama kolorystyczna rozciąga się od czystej bieli, przez różne odcienie brązów i beży, aż po czerń węglową. Oczywiście może być barwiona również na inne kolory, dlatego na naszych e-dziewiarkowych półkach znajdziecie ją w tak wielu kolorach i połączeniach.

Jak zwykle zachęcamy Was do dziergania cieplutkich dzianin z wyjątkowej alpaki i samodzielnego odkrywania i testowania jej cudownych właściwości.

 

Włóczka bawełniana

Włóczka jedwabna

Włóczka moherowa

Włóczka wełniana

Włóczka na skarpety i swetry

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Kolorowo
1 year ago
Ta Alpaka jest przecudna z tym a kuku :)
Like Like