kaszmir
 zdjęcie pochodzi ze strony https://www.theguardian.com/

Kiedy nadchodzi zimowa aura i pojawiają się pierwsze przymrozki od razu szukamy w szafie cieplejszych ubrań. Chyba nikt nie lubi marznąć. Nawet ci, co morsują, po kilku minutach też już mają dosyć „zdrowotnego zimna” i wychodzą z wody, by się ogrzać 😉

Przetrząsając szafę w poszukiwaniu coraz to cieplejszych dzianin najczęściej dobieramy je tak, by pasowały do całego naszego „looku”. I tak będąc w domu włożymy już lekko sfatygowany, ale najwygodniejszy i najukochańszy sweter. Do pracy nowy, wygodny udzierg pasujący zarówno do spódnicy i spodni. Do stajni – ponoć tamtejsi mieszkańcy z radością witają każdą dzianinę, więc nie musimy się niczym martwić 😉

A co do płaszcza lub do elegantszego stroju? Czym omotać szyję, zakryć uszy?

Żeby było eleganckie, raczej lekkie i jeszcze dawało dużo ciepła… Patrzymy na nasze e-dziewiarkowe półki i mówimy: kaszmir.

Kaszmir to niesamowicie miękkie i lekko puszyste włókno, które cudownie sprawdzi się we wszystkich dodatkach w postaci czapek, szalików czy chust, a jeśli będzie zmieszane z innymi włóknami, to także w innych dzianinach.

Jest włóknem bardzo delikatnym, bardzo lekkim i bardzo ciepłym. Na rynku dziewiarskim dostępny jest w motkach, które zawierają 100% kaszmiru, jak i w połączeniu z innymi włóknami.

W ofercie Lang Yarns mamy do wyboru obydwa te warianty.

Wśród 100% kaszmiru znajdziemy Cashmere Lace, który jest raczej nitką cienką, gładką, nie posiadającą praktycznie żadnego włosa i przeznaczoną na druty 3.0 – 3.5.

3 motki Cashmere Lace spokojnie wystarczą nam na szalik.

Kolejna pozycja to Cashmere Premium – jest troszeczkę grubszy i bardziej mięsisty, niesamowicie miękki i delikatny. Z własnego doświadczenia możemy Was zapewnić, że jeśli nie będziecie zadowolone z udziergu i prucie okaże się konieczne, to uspokajamy – po praniu włóczka na nowo pięknie ułoży się w dzianinie, dalej będzie wyglądała bardzo ładnie i nie straci swoich właściwości.

Cashmere Classic – to również 100% kaszmir, ale tym razem z delikatnym włoskiem. Jeśli zdecydujemy się zrobić z niego czapkę, to będziemy potrzebować 2 motki.

Włóczkę Cashmere Big także zaliczymy do grona włóczek z delikatnym włoskiem. Spleciona jest aż z 28 cieniutkich niteczek, które dadzą nam wiele ciepła w każdej jesienno-zimowej dzianinie.

Wśród włóczek, gdzie w jednym motku kaszmir połączony jest z innym włóknem, znajdziemy Cashmere Light, będący połączeniem 88% kaszmiru z 12% poliamidu. Na pierwszy rzut oka wydaje się włóczką typu boucle, ale w dzianinie jej charakter lekko się zmienia, cały czas pozostając przy tym niezwykle miękką w dotyku.

Ostatnią, niesamowicie miękką, delikatną pozycją jest Cashmere Dreams – będący połączeniem dwóch ekskluzywnych włókien – kaszmiru (65%) oraz jedwabiu (35%). Nitka ta będzie pięknie się prezentować we wszelkich ażurach.

Kaszmir jest włóknem niesamowicie miękkim i ciepłym. Już samo dotykanie motków mających w sobie kaszmir jest ogromną przyjemnością – kto jeszcze tego nie robił, niech szybko biegnie do sklepu naprawić swój błąd 😉

A tak na poważnie, to ogromnie zachęcamy Was do sięgnięcia po różne kaszmirowe włóczki, bo jest to miłość od pierwszego dotyku.

Zobacz też artykuł o tanim kaszmirze.

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
piskorzyna@interia.pl
1 year ago
Cashmere dreams w kolorze czerwonym kupiłam na czapkę-przekonam się osobiście o jej zaletach:))
Like Like