Polecane włóczki na sweterek komunijny.
- Szczegóły
- Kategoria: dziewiarskim okiem
Jeśli w tym roku nasza pociecha będzie szła do Pierwszej Komunii Świętej i planujemy sprawić jej w prezencie wydziergany przez nas sweterek lub bolerko, to teraz jest idealny moment, żeby wystartować z projektem. Mamy jeszcze na tyle zapasu czasowego, że jeśli nagle pojawią się jakieś niespodziewane poprawki, modyfikacje wzoru lub trzeba będzie domawiać włóczki, to i tak do maja powinniśmy się ze wszystkim spokojnie „wyrobić” 😉
Najczęściej pytacie Nas jaka włóczka będzie najlepsza na tego typu projekt. Komunie najczęściej odbywają się w maju, a z majem bywa różnie. Może być piękna, słoneczna, ciepła pogoda, a i może skończyć się parasolem i ciepłym okryciem. Dlatego planując komunijne okrycie warto zdecydować się na jak najbardziej naturalne włókna, a w szczególności wełnę merino.
Jeśli będzie przyjemnie ciepło, cienkie merino będzie jedynie leciutką osłoną przepuszczającą swobodnie powietrze, w której się nie zgrzejemy. Jeśli natomiast przyjdzie ochłodzenie, wełniane włókna skręcą się i zatrzymają ciepło w środku.
Wełna merino dzięki swojej miękkości i delikatności jest szczególnie polecana dla dzieci i dla osób o wrażliwej skórze. Dodatkowo ma właściwości antybakteryjne, a przy dzieciach jej hydrofobowość również będzie zaletą, ponieważ nie wchłonie od razu plamy z wylanego soku, co daje nam dodatkowe sekundy na jej wytarcie i pozostawienia dzianiny bez śladu.
W naszej ofercie znajdziecie naprawdę wiele białych i delikatnie kremowych motków 100% wełny merino oraz z dodatkiem kaszmiru lub jedwabiu.
Jednym z nich jest włóczka Merino 200 Bebe firmy Lang Yarns. Bardzo wydajna, w jednym kłębuszku mamy 203 metry, a dzianinę z niej wykonaną można prać w pralce na programie wełnianym.
Kolejna propozycja do Super Soft i Maxi Soft od Lana Gatto. Bardzo miękka i delikatna dla skóry, szczególnie polecana na dzianiny dziecięce.
Jeśli planujemy ażurową, piórkową dzianinę, doskonale sprawdzi się cieniutka niteczka włóczki Amulet, również będącej 100% wełną merino. Na cewce znajduje się aż 450 metrów.
Z kolei włóczki firmy Atelier Zitron, to wełna merino posiadająca atest Oeko-Tex Standard 100 klasy I, który daje nam gwarancję najwyższej jakości.
Włóczka Feinheit to 100% wełna merino, tak miękka, że w dotyku przypomina kaszmir. Do jej produkcji użyto surowca o grubości zaledwie 16 mikronów (standardowa grubości to 18-20 mikronów), dzięki czemu nitka jest wyjątkowo delikatna i miła w dotyku.
Włóczka Herbstwind (czyli jesienny wiatr) to wełna merino w wersji superwash – co oznacza, że gotową dzianinę możemy prać w pralce na programie wełnianym bez obaw, że straci swoje właściwości. Do jej produkcji również użyto surowca o grubości 16 mikronów, dodatkowo pochodzącego z australijskiej wyspy Tasmania.
Kolejne 16 mikronowe włókno to włóczka Gesa&Flo. Jest szczególnie polecana na dzianiny niemowlęce, więc tylko możecie sobie wyobrazić, jak cudowna jest w dotyku 😉 Jej dużą zaletą jest także to, że spokojnie można ją prac w pralce na programie wełnianym.
Również wyroby wykonane z włóczki Life Style można prać w pralce. Ta 100% wełną merino superwash rekomenduje zwłaszcza osobom o bardzo wrażliwej skórze.
Natomiast, jeśli szukacie mieszanki wełny merino, która będzie w sobie kryła szczyptę elegancji, to proponujemy Wam włóczkę Feeling od Lana Gatto. Jest to połączenie wełny merino z jedwabiem i kaszmirem. Jedwab nadaje nitce delikatnego połysku, a kaszmir dodatkową miękkość i ciepło.
Następna pozycja z kaszmirem do włóczka Vip, również od Lana Gatto. Tym razem nitka posiada delikatny włosek, który pięknie wypełnia oczka dzianiny.
A gdy zależy Wam na większym połysku i bardziej lejącej dzianinie, to włóczka Liza, będąca mieszanką wiskozy (70%), wełny merino (20%) oraz jedwabiu (10%) będzie idealna.
Mamy nadzieję, że nasze włóczkowe propozycje ułatwią Wam to nie lada wyzwanie i w maju pochwalicie się w galerii swoimi pracami.
Komentarze