W e-dziewiarce wszelkie włóczki moherowe darzymy miłością szczególną przez cały rok. Wiosna, lato, jesień zima – zawsze jakiś moherek jest na drutach, czy to w czapce, chuście, piórkowym sweterku lub swetrzychu. Łączymy go ze wszystkimi możliwymi nitkami, nie ma dla nas barier ani ograniczeń. Nawet wiosenno-letnimi motek jak Fresh od Lana Gatto, czy Canapa od Lang Yarns w połączeniu z moherkiem wygląda pięknie, a efekt końcowy dzianiny wręcz „powala”.

Dodanie moherku do nitki głównej sprawia, że dzianina raz – jest cieplejsza, dwa –wytrzymalsza w użytkowaniu, trzy – możemy użyć większego rozmiaru drutów i tym samym mieć więcej udziergu.

Danusia z 1 motka Mohair Luxe Color i 1 motka Jawoll Superwash Firmy Lang Yarns wydziergała taki oto piękny szal. Te dwie włóczki kryją w sobie połączenie bardzo odporne na użytkowanie włókien, które oprócz tego, że pięknie wyglądają, to jeszcze cudownie grzeją.

1

Stasia natomiast zdecydowała się na połączenie włóczki Greta od Lang Yarns (2,5 motka) i Silk Mohair od Lana Gatto (3,5 motka). W ruch poszły druty w rozmiarze 5.0 i powstał piękny, ciepły sweterek.

2 3

Natomiast pojedyncza nitka moherku doskonale nadaje się na wszelkie piórkowe projekty, które mają wiele zalet: są bardzo lekkie, delikatnie grzeją i wyglądają przepięknie.

Danusia wyczarowała z 7 czerwonych motków Mohair Luxe od Lang Yarns delikatny sweterek. Niesamowicie miękki i delikatny, jak to mówi Mariolcia: puch na ciele.

4 

5

Nasza Mariolcia Mohair Luxe od Lang Yarns wręcz przeuwielbia i jest to uczucie obustronne, co chwilę z drutów spadają nowe moherkowe projekty. Mariolciowy blog Wydziergane z marzeń to kopalnia moherkowych inspiracji – koniecznie tam zajrzyjcie 😉

Jednym z nich jest piórkowy sweterek wykonany z Mohair Luxe Lamé od Lang Yarns – waży tylko 100g!

6

7

Jeśli macie z poprzednich projektów jakieś moherkowe resztki włóczek, to z powodzeniem można je wykorzystać na wielokolorowy, energetyczny sweter. Może wiosenny sweterek Danusi Was zainspiruje?

8

 

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Danusia
1 year ago
ja mam wrażenie że bez moherku dzianina jest niekompletna :)
Like Like
0
Mariolcia
1 year ago
Uwielbiam moherki i Wasze dzianinki :)
Like Like like 1