włóczka amira lightWiosna i lato to sezon pełen optymizmu i uśmiechu. Coraz więcej słońca, coraz więcej ciepłych dni i eksplozja kolorów.

Coraz częściej możemy też dziergać na świeżym powietrzu, czy to na balkonie, na działce, w ogrodzie lub na plaży. Ilość naszej dopaminy wzrasta wielokrotnie, pierwszy raz – kiedy mamy druty w dłoniach, drugi – kiedy podziwiamy piękne widoki przed nami, kolejny – jeśli w dzierganiu mamy towarzystwo, a jeśli obok na stoliku stoi kawa lub ulubiona herbata… wtedy to już tylko trzeba gromadzić i archiwizować na zimowe dni takie piękne chwile, które wywołają nasz uśmiech.

Ferię przenikających się barw i energię widać również na naszych e-dziewiarkowych półeczkach. Wiosenno-letnie nowości wołają do nas, by szybciutko je przerobić, a zwrotnice nie nadążają za naszymi pociągami z pomysłami…

Wśród nowych propozycji znajdziemy 100% bardzo miękką i delikatną bawełnę organiczną – Amirę Light od Lang Yarns. Nitka ma strukturę łańcuszkową, co pozwoli nam na dobranie większego rozmiaru drutów i tym samym da nam więcej udziergu z motka. Dodatkowo włóczka ta pięknie przyjmie i wyeksponuje wszelkie wzory.

W tym sezonie prym wiodą włóczki wielokolorowe, tworzące melanżowe lub wielobarwne pasy. Przy nich nie trzeba zbytnio głowić się nad wzorem, wystarczy najprostszy wzór dżersejowy, by podkreślić piękno dzianiny i samej włóczki.

Jedną z nich jest Paradise, będąca połączeniem bawełny (78%) oraz wiskozy (22%). Oprócz gry kolorów nitka kryje w sobie elementy błyszczące i matowe, które podkreślą niepowtarzalny charakter przyszłej dzianiny.

Kolejna nowość to Tropical, bardzo miłe i delikatne w dotyku połączenie bawełny (50%) oraz akrylu (50%). Inspiracją dla doboru i przenikania kolorów były pióra tropikalnych ptaków oraz egzotycznych roślin. A jeśli macie ochotę na jeszcze więcej inspiracji, co można wydziergać z włóczki Tropical, to zajrzyjcie do gazetki PUNTO 51.

Równie wielokolorowa i także inspirowaną kolorami natury – tym razem najpiękniejszymi plażami, jest włóczka skarpetkowa z serii Wool Addicts Footprints. Obecność poliamidu sprawi, że dzianina będzie odporniejsza na użytkowanie. Jej dużą zaletą jest również to, że można prać ją w pralce na programie wełnianym w temperaturze 30 stopni C.

Z serii Wool Addicts mamy jeszcze jedną wielokolorową nowość – Sunshine Color. Podobnie jak Amira Light to 100% bawełna organiczna z łańcuszkową nitką. Dostępna jest w dwóch wersjach: nr 354 to barwny, tęczowy melanż, a nr 353 utworzy nam w dzianinie szerokie, kolorowe pasy.

Jeśli kochamy naturę i jej kolory, a także pragniemy zachować te obrazy nie tylko na zdjęciu, to nie pozostaje nam nic innego, jak stworzyć wiosenno-letnią dzianinę inspirowaną otaczającą nas wiosną lub latem.

I jak zawsze zachęcamy Was do przysyłania prac do naszej galerii.

Udanego, energetycznego dziergania!

 

Zaloguj się by komentować.