Gdy zbliża się lato warto swoją dziewiarską szafę wzbogacić o dzianinę z bawełny. Tworząc ją możemy bawić się grubością nitki, kolorem, ażurowymi wzorami, wydziergać z niej top na upalne dni lub przejściowy sweterek – wszelkie chwyty dozwolone, jak to w e-dziewiarce.

Bawełna jest wyjątkowo miękkim i delikatnym włóknem, idealnie nadającym się na dziecięce projekty, np. kocyki. A Jeśli zależy Wam, by udzierg służył Wam lub najbliższym przez wiele sezonów, to szczególnie polecamy motki zawierające 100% bawełny merceryzowanej. Jest ona trwalsza i odporniejsza na użytkowanie niż zwykła bawełna. Nawet po wielu praniach - oczywiście wykonanych zgodnie z zaleceniami producenta, będzie wyglądała jak nowa, nie zmechaci się, ani nie zmieni koloru.

Dodatkową cechą bawełny merceryzowanej jest delikatny połysk, który nadaje dzianinie subtelnej elegancji.

Jeśli zajrzycie do kategorii włóczek bawełnianych, to jedną z pozycji, która tam znajdziecie będzie włóczka Golf od Lang Yarns. Jest bardzo miła i delikatna dla skóry. Świetnie nada się na wszelkie wiosenno-letnie dzianiny, a niektóre dziewiarki uważają ją nawet za dzianinę całoroczną.

Kolejne propozycje bawełny merceryzowanej to włóczki Quattro oraz Quattro Degradé – również od Lang Yarns, szczególnie polecane na dzianiny dziecięce. Dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej jednobarwnej, jak i wielokolorowej.

Włóczki Golf oraz Quattro to podstawowe pozycje na bazowe bluzeczki, które będą nam pasować do wszystkiego. Mimo, że tak podobne do siebie, to jednak różnią się splotem niteczki. Włóczka Quattro jest mocniej spleciona, natomiast Golf może mieć tendencję do rozdwajania się, co warto wziąć pod uwagę dobierając druty do dziergania. Ważne, by końcówki nie były ani za obłe, ani za ostre, jak to mówi Mariolcia – najlepiej jak są „akuratne”, a takimi właśnie drutami, które polecamy Wam z czystym sumieniem, są druty Novel firmy Addi.

Na koniec podpowiadamy, że na bluzeczkę w rozmiarze S/M z krótkim rękawem potrzeba ok. 5 motków włóczki Golf, a mnóstwo inspiracji znajdziecie z naszej galerii z Waszymi pracami, zajrzyjcie tam koniecznie.

Więcej włóczek firmy Lang Yarns znajdziecie na stronie: www.langyarns.pl z dostawą do domu.

Miłego dziergania!

Zaloguj się by komentować.