Gdy przychodzi lato, na dziewiarskich półeczkach pojawia się coraz więcej kolorowych motków, które w swoim składzie kryją nić jedwabną lub nawet w 100% są naturalnym jedwabiem.

Włókno to ma cudowne właściwości i najczęściej kojarzone jest z ciepłą porą roku. To właśnie latem najczęściej nosimy jedwabne dzianiny, które podczas upalnych dni dają nam przyjemne uczucie chłodu, zwiększając nasz komfort podczas dnia.

Jednak jedwab równie dobrze sprawdzi się podczas chłodniejszych dni, ponieważ zatrzyma ciepło przy ciele i będzie nas grzał.

Oprócz właściwości termoregulacyjnych jedwab posiada także właściwości higroskopijne, jest w stanie wchłonąć wodę o objętości 30% swojej wagi.

Ponieważ jest materiałem antystatycznym, jest też idealnym włóknem dla wszystkich alergików – nie gromadzi kurzu, pyłków ani roztoczy.

Dzianiny jedwabne kojarzą nam się z elegancją i subtelnym szykiem. W dotyku są gładkie, miłe, opływające ciało i oczywiście z delikatnym połyskiem. A połysk powstaje dzięki trójkątnemu przekroju włókna jedwabnego, który rozszczepia padające na nie światło jak pryzmat.

Dodatkowo pochłania promieniowanie ultrafioletowe, a zawierając równocześnie jony dodatnie i ujemne praktycznie się nie elektryzuje.

Wydaje się materiałem bardzo delikatnym, ale nic bardziej mylnego. Nić jedwabna, mimo że bardzo cienka, jest niesamowicie wytrzymała, porównywana niekiedy nawet do nici stalowej. Bardzo trudno ją zerwać, jest elastyczna i dzięki temu odporna na rozciąganie.

Przy tych licznych właściwościach jedwab cały czas pozostaje przyjazny dla wrażliwej skóry, której w żaden sposób nie podrażnia.

Nic, tylko dziergać z jedwabiu!

Jeśli macie ochotę bliżej zaprzyjaźnić się z motkami zawierającymi jedwab, to poniżej prezentujemy Wam kilka ostatnich nowości z naszych półeczek:

Włóczka Akari

Akari Solo

Haruito 

Kakigori 

Superba Merino + Linen + Silk

Super Kid Mohair Silk Print

Colourlove 

Zaloguj się by komentować.