Na naszych dziewiarskich półkach zagościła nowa seria drutów Lantern Moon. Przed długi czas  dostępne były wyłącznie na rynku amerykańskim, ale splot różnych biznesowych zdarzeń sprawił, że zawitały do Europy i do nas do e-dziewiarki.
Jest to produkt wyjątkowy i niezwykle luksusowy w każdym calu – dosłownie i w przenośni.
A dlaczego? Już wyjaśniamy. Druty z tej serii wykonane są z drewna hebanowego, czyli jednego z najcenniejszych na świecie, a mosiężne okucia pokryte są 24-karatowym złotem! Czyli czysty skarb w rękach 😉
Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na druty z wymiennymi żyłkami, to specjalne łączniki typu swivel sprawiają, że żyłka nigdy się nie skręca i zawsze wraca do swojej pierwotnej formy (tzw. żyłka bez pamięci).
Końcówki drutów dzięki perfekcyjnemu wykończeniu i wyprofilowaniu zapewniają precyzję pracy i co bardzo ważne – z każdym rodzajem włóczki. Śliskie włóczki, mające tendencje do spadania z drutów zaleca się dziergać na drutach drewnianych – a wybierając druty z serii Lantern Moon gwarantujemy Wam, że odczujecie tę różnicę. Z bawełną i innymi włóczkami bez tzw. „poślizgu” poradzą sobie równie dobrze – Mariolcia już testowała 😉
W ofercie drutów Lantern Moon mamy do wyboru trzy opcje:
- druty na żyłce
- druty z wymienną żyłka
- i zestawy drutów krótkich i długich, różniących się miedzy sobą ilością drutów i rozmiarami.

DRUTY NA ŻYŁCE dostępne są w rozmiarach od 3.0 do 8.0 na żyłce długości 80 cm.
Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które dziergają sporadycznie albo nie mają dużego doświadczenia z drutami drewnianymi i chciałyby spróbować, czy pojawi się między nimi a drutami Lantern Moon „chemia”.

Kolejna możliwość to zakup DRUTÓW Z WYMIENNĄ ŻYŁKĄ, które również dostępne są w rozmiarach od 3.0 do 8.0. Są to druty długie, czyli mające 13 cm długości. Taka opcja jest bardzo wygodna dla tych osób, które wiedzą już, na jakich konkretnych rozmiarach dziergają najczęściej, albo którego rozmiaru brakuje im wśród drutów drewnianych, albo w swoim tempie chcą stworzyć swoją kolekcję potrzebnych im rozmiarów drutów.
Do drutów długich dokupić możemy żyłkę od 60 cm do 150 cm (żyłki od długości 40 cm i 50 cm zalecane są do drutów krótkich). I tu czeka nas miła niespodzianka, ponieważ w opakowaniu znajdziemy 2 żyłki obrotowe, 2 drewniane nasadki oraz narzędzie do dokręcania żyłki.
Dodatkowo, jeśli chcemy utrzymać porządek wśród drutów, żyłek i innych przydasi, w ofercie znajdziemy torbę na druty do łączenia lub torbę na druty na żyłce. Jest to bardzo estetycznie i pojemne etui na druty wykonane z tkaniny modalowo-satynowej, zdobionej tradycyjnym wzorem "Ajrak".  Etui z zamkiem błyskawicznym zawiera 16 wewnętrznych kieszeni, które zapewniają bezpieczne przechowywanie i ochronę wielu okrągłych drutów, oraz 2 kieszenie na akcesoria.
I ostatnia możliwość to ZESTAW DRUTÓW HEBANOWYCH LANTERN MOON. Mamy tutaj sporo kombinacji. Zestawy różnią się między sobą nie tylko długością drutów, rozmiarami drutów, ale także ich ilością w zestawie, długością żyłek i liczbą akcesoriów.Lantern Moon
Wśród drutów krótkich mamy do wyboru aż 4 zestawy:
Ancestry – który zawiera 9 par drutów (3.0, 3.25, 3.5, 3.75, 4.0, 4.5, 5.0, 5.5 i 6.0mm), 2 żyłki i akcesoria,
Bliss - który zawiera 7 par drutów (3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0, 5.5 i 6.0 mm), 2 żyłki i akcesoria,
Grace - który zawiera 5 par drutów (3.00, 3.50, 4.0, 4.5 i 5.0 mm), 2 żyłki i akcesoria,
Heritage - który zawiera 5 par drutów (3,25, 3,75, 4,0, 4,5 i 5,0 mm), 2 żyłki i akcesoria.

Bardzo podobnie jest przy drutach długich:
Heirloom - który zawiera 10 par drutów ( 3.0, 3.25, 3.5, 3.75, 4.0, 4.5, 5.0, 5.5, 6.0 i 8.0mm), 3 żyłki i akcesoria,
Glory - który zawiera 8 par drutów (3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0, 5.5, 6.0 i 8.0mm), 3 żyłki i akcesoria,
Charm - który zawiera 5 par drutów (3.0, 3.5, 4.0, 4.5 i 5.0), 2 żyłki i akcesoria,
Legacy - który zawiera 5 par drutów (3,25, 3,75, 4,0, 4,5 i 5,0 mm), 2 żyłki i akcesoria.

Jak widzicie, zdecydowanie jest w czym wybierać. Każdy jest w stanie dostosować zestaw drutów do swoich potrzeb i co bardzo ważne, nie są to druty tylko i wyłącznie dla doświadczonych dziewiarek i dziewiarzy. Są one doskonałym narzędziem również dla początkujących osób, które dzięki doskonałemu narzędziu unikną spadających, rozciągniętych oczek, a dzierganie będzie tylko przyjemnością.

Zaloguj się by komentować.