Na pewno większość z Was, gdy widzi połączenie białego, czerwonego i granatowego, dodatkowo w pasiastej dzianinie ma od razu skojarzeniem z morzem, ciepłym piaskiem i odgłosem mew w tle.

Marynarzyk, bo tak najczęściej określamy dzianinę w pasy wykonaną właśnie z tych trzech kolorów, to doskonały pomysł na letnią kreację nad morze. Możemy wydziergać ją jako tunikę, bluzeczkę czy sukienkę i dalej będzie marynarzykiem.

Mariolcia na taki zestaw skusiła się już nie raz, nie dwa… Jednym z marynarzyków, który zwiedzał z nią świat była bluzeczka wykonana z włóczki Golf od Lang Yarns. Bardzo delikatnej i przyjemnej dla skóry, 100% bawełny merceryzowanej.

1

Decydując się na dzierganie „marynarzyka” warto wcześniej zrobić próbkę i ją wyprać, ponieważ niekiedy zdarza się, że czerwony lub granat delikatnie farbują, co w tym przypadku skutkowałoby tym, że nasz biały stałby się różowy z odcieniem niebieskiego.

Mariolcia wcześniej przetestowała ten zestaw kolorystyczny i dzięki temu wiemy, że włóczka Golf nie farbuje.

Inna wariacja marynarska powstała z włóczki VIC od włoskiej firmy ISPE. Dziergana była raglanem od góry, a na rozmiar 38 Mariolcia narzuciłam 120 oczek na drutach nr 3,5. Na tej wielkości bluzeczkę potrzeba 3 motki koloru białego, 3 motki granatowego i 0,5 motka czerwonego.

2

Natomiast Inusia zrobiła pięknego marynarzyka z włóczki Luxor, również od ISPE. Luxor jest bawełną merceryzowaną, posiada delikatny połysk. Sama niteczka jest bardzo miękka i przyjazną dla skóry, a dzianina z niej wykonana jest bardzo przyjemna w dotyku. Na letnią bluzeczkę z krótkim rękawem w rozmiarze M należy mieć ok. 6 motków.

3

Ostatnią marynarską propozycją jest dzianina wykonana przez Mariolcię z włóczki Echt od Atelier Zitron. Dziergana była na okrągło, nabrane zostało 186 oczek na drutach nr 3.5. Na pasie koloru czerwonego Mariolcia wykonała 2 motywy ażuru, dodatkowo wykorzystała dwa marynarskie guziki na ozdobnej plisce ze ściegu francuskiego. Dekolt został delikatnie wykrojony, a na rękawie wszytym główka, są już tylko pasy granatowe.

Na całość bluzeczki Mariolcia zużyła prawie 3 motki koloru białego, 2 motki granatowego i 0,5 motka koloru czerwonego.

Jeśli chcecie dokładnie zobaczyć marynarzyka z włóczki Echt to zachęcamy Was do obejrzenie ostatniego odcinka Live: odc live 119.

4

Zaloguj się by komentować.