avstralijskij merinos 2 600x450
zdjęcie pochodzi z burea-uinsurance.com

Jak doskonale wiecie kochamy włóczkę, tak jak Wy, kochamy ją dotykać, miziać, głaskać, przytulać, wąchać, a potem przerabiać jej niezliczone metry na drutach tworząc co raz to nowe projekty. Małe, średnie duże, wszystko zależy od ilości wolnego czasu i chemii między dziewiarką a włóczką, a gdy mocno iskrzy, to i nagle czasu na dzierganie jakby więcej.

A jakie włóczki przerabia nam się najlepiej – te najwyższej jakości.

Te pochodzące z bezpiecznych hodowli, gdzie producent jest dumny ze swojego surowca i chwali się skąd go ma. Gdzie za pomocą kodu QR możemy sprawdzić, na jakich łąkach i gdzie pasły się owieczki, które dały dam wełnę.

Z takich hodowli, gdzie zwierzęta nie są poddawane bolesnemu mulesingowi (wycinaniu pofałdowanych kawałków skóry w tylnej części ciała owcy, by zapobiec rozwoju muszycy), bo tak jest taniej, łatwiej i szybciej dla hodowcy.

Z takich surowców, gdzie niteczki wełny merino mają 16 mikronów, a moher 21, dając uczucie niesamowitej miękkości i gładkości.

Od producentów, którzy dbają o bezpieczeństwo swojego klienta, dokładają wszelkich starań, by ich produkt końcowy był bezpieczny dla osób o najwrażliwszej skórze i podatnych na różne alergeny. Stosują bezpieczne barwniki i mają baczenie nad całością produkcji swoich włóczek i mogą pochwalić się atestem Oeko-Tex Standard 100.

Którzy są gotowi spowolnić produkcję, rezygnując z większej ilości gręplarek, by uzyskać bardziej naturalne włókno.

Dla których ważne jest środowisko naturalne i ekologia, którzy pozyskują surowce z upraw ekologicznych i z czystym sumieniem mogą napisać na swoich włóczkach „bio bawełna”.

Którzy rozszerzają swoje horyzonty na wykorzystanie różnych naturalnych włókien, których produkcja jest bardziej ekologiczna, wymaga mniej środków chemicznych i mniejszego zużycia wody.

Dla których produkcja włóczek to pasja, podczas której poświęcają godziny na ręczne farbowanie wełny, by uzyskać niepowtarzalne przejścia i połączenia kolorystyczne.

Którzy zapraszają do współpracy lokalnych artystów oraz dbają o swoich pracowników.

Te wszystkie aspekty składają się na ofertę e-dziewiarki. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta składała się z wyjątkowych produktów, z których stworzycie wyjątkowe dzianiny na wiele sezonów i oczywiście pochwalicie się nimi w naszej galerii prac.

Zaloguj się by komentować.