Włóczka Yara wołała mnie od jakiegoś czasu, chwilowo zagłuszyłam to wołanie dziergając czapkę z tej włóczki w połączeniu z włóczką Merino + (wzór z FAM przetłumaczyłam i jest dostępny na naszej stronie). Ale wołanie powróciło..... :)

Kto słyszy głosy włóczek i czuje ich zapach? No wiadomo..... kto. Dziewiarka.

Każda z dziewiarek chciałabym umieć ładnie zszywać dzianiny (nie znam takiej, która nie chciałaby tej umiejętności posiadać), ale również wydziergać sweterek, który nie ma ani jednego szwu. Macie tak? Kto zrozumie kobietę :) Tak więc przyszedł u mnie czas na sweterek, który nie będzie posiadał szwów. Raglan od góry, rozpinany, a może bez guzików, a może jakieś inne zapięcie? Same pytania, jeszcze nie wiem, koncepcja będzie się zmieniała wraz z każdym okrążeniem, tak więc efektu końcowego jeszcze nie widzę, tylko narzuciłam oczka. Połączyłam 2 potrzeby: zaspokojenie głosu Yary, która mnie woła jak również potrzebę posiadania swetra bez szwów.

Historia Yary w odcinkach rozpoczęła się od narzucenia na druty nr 5.0 (Addi Click)  89 oczek (nie wiem czy ilość właściwa, gdyż zazwyczaj dziergam od dołu, a dół mam opanowany bez próbek), ściągacz 1 oczko prawe, 1 oczko lewe powtórzyłam przez około 4 cm. Następnie zmieniłam druty na 5.5 i dodając 1 oczko by posiadać ilość oczek podzielną przez 3 (czyli 90 oczek) zmieniłam ścieg na gładki prawy i układ oczek miałam następujący: 4 oczka ściągacza, 13 oczek ścieg gładki prawy (jedna część przodu), MARKER, 13 oczek ściegiem gładkim lewym (rękaw), MARKER, 30 oczek ściegiem gładkim lewym (plecy), MARKER, 13 oczek ściegim gładkim lewym (rękaw), MARKER, 13 oczek ścieg gładki prawy, 4 oczka ściągacza (druga część przodu). W tym rozkładzie w co 2. rzędzie przed markerem i po markerze dodaję po 1 oczku, czyli w takim rzędzie przybywa mi 8 oczek. Dziergam sobie a co wychodzi, widać na zdjęciach. Czy trafiłam z ilością oczek, czy będzie pasowało? Ach ten dreszczyk emocji :)

Parę słów o włóczce. Yara ma w swoim składzie głównie naturalne surowce - jej głównym składnkiem jest bawełna, moher i wełna. Cudowne połączenie, ma włosek, jest lekka i ciepła. Patrząc jak schodzi ten 1. motek szacuję zużycie na jakieś 5 maksymalnie 6 motków. 

CDN.....

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Moni42
6 years ago
Z całą pewnością stwierdzam, że ze mną jest gorzej bo włóczki wołają mnie wszystkie jednocześnie. A ta Yara tak świetnie wygląda. Czekam na gotowy sweterek :cry:
Like Like