Czasami patrzymy na motek włóczki i nie mamy pojęcia co z niego zrobić. Podoba się nam bardzo, ale kończy się na patrzeniu. Czasami na żywo, czasami na ekranie komputera.

Gdy pojawiły się nowe kolory filigrana (te z numeracją 02,03,04,05,07) kolor nr 05 wpadł mi w oko niczym świecidełko w bystre oko sroki. Włóczka Filigran to jedna z tych pozycji włóczkowych do których mam słabość, bo wiem, że cudnie sunie po drutach oraz pięknie trzyma nadany kształt w gotowej dzianinie. A gdy dodam, że jest produkt z firmy Atelier Zitron,  to już w ciemno zostawiłam sobie moteczek "na kiedyś". I leżał sobie na moim biurku i na niego patrzyłam. Nie lubię dziergać szali, to wiadomo :) Ale w mojej szafie brakowało mi właśnie szala takiego na wiosnę i na lato. Wzór ażurowy nie mógł być trudny, bo nie lubię patrzeć w schemat w każdym rzędzie i chyba się udało, mam szal na każdą okazję, z wzorem ażurowym, który można zapamiętać po jednym powtórzeniu na wysokość (15 rzędów).

To co wydziergałam ubrałam w opis słowny, z którego korzystajcie i dziergajcie własne wersje kolorystyczne tego szala. Miłego dziergania Wam życzę i dużo zadowolenia z włóczki Filigran :)

włóczka Filigran włóczka Filigran włóczka Filigran
włóczka Filigran włóczka Filigran włóczka Filigran
włóczka Filigran   

 

 

Zaloguj się by komentować.