Podczas Dni Dziergania w Miejscach Publicznych  w parku Staszica, w czerwcu bardzo opornie rozpoczęłam nową robótkę. Narzucenie oczek i przerabianie początkowych rzędów ściśle według schematu nie jest łatwe, gdy wokół śmiechy, gwar, rozmowy innych Dziewiarek, tyle pięknych dzianin do dotknięcia.  Co nabrałam oczka to musiałam pruć, bo się  pomyliłam. Początek robótki nie był łatwy :) Ale później już poszło. Włóczka pięknie sunęła po drutach.

Bawełna Solare - merceryzowana, grubsza,  o pięknym splocie i delikatnym połysku. Ze 3 lata temu wydziergałam z niej top z którego jestem bardzo zadowolona, wiem, jak zachowuje się w noszeniu, praniu, dlatego to właśnie Solare stało się materiałem na moje "Sukienkowe lato". Skorzystałam z gotowego wzoru, który znalazłam w polskiej gazetce "Modne Sploty" nr 2/2017. Wprowadziłam pewne zmiany, dla nadania lekkiego kształtu sukience, w trakcie robótki zmieniałam rozmiar drutów. Rozpoczęłam na drutach nr 4.5 - po około 2 schematach na wysokość, zmieniłam na druty nr 4.0, po następnych 2 schematach na druty nr 3,75, a powyżej talii na druty nr 3,5. Solare dobrze przyjęło moją zmienność drutową ;)

Dekolt wykończyłam szydełkiem i oczkami rakowymi.

Zużycie materiału: 10 motków włóczki Solare firmy Lane Mondial, druty od 4.5 do 3.5. Dziergana w częściach i zszywana. Podczas urlopu zakończyłam robótkę i nosiłam. Sukienka dobrze zniosła pranie na kempingu i suszenie na karimacie :)

Sukienkowe lato Sukienkowe lato Sukienkowe lato
Sukienkowe lato Sukienkowe lato Sukienkowe lato
Sukienkowe lato Sukienkowe lato Sukienkowe lato
Sukienkowe lato   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
elao
6 years ago
Przepiękna sukienka. Całość po prostu rewelacja :)
Like Like
1
bolid
6 years ago
Zenek to super przystojniak!!Prawdziwa ozdoba swej pani w pięknej sukience
Like Like
0
Mariolcia
6 years ago
Dziękuję :lol:
Like Like
1
AgaB
6 years ago
Piękna sukienka na pięknej kobiecie!
Fantastyczny duet.
Like Like