Soave interesująca mieszanka w której dominuje wełna merino, ale alpaka nadaje jej miękkość i puszystość. Gdy zobaczyłam kolory z nowej dostawy Mondiala, wiedziałam, że zieleń będzie moja :)

Wybór wzoru nie był zbyt trudny, w jesiennym wydaniu Vereny zobaczylam dłuższy sweter, który można dopasować jako tunikę. W oryginale wykonany z włóczki Alpaca Superlight, która też jest w naszej ofercie. Być może zrobię jeszcze jedną wersję z włóczki oryginalnej ze wzoru, dzierganą podwójną nitką. Zobaczymy.... :)

Tymczasem przedstawiam Wam wersję wydzierganą z włóczki Soave - prawie 4 motki, druty nr 5.0. Wzór łatwy i przyjemny, ażur nie pozwala się nudzić i szybko przybywa dzianiny. Dziergałam na okrągło, wydłużyłam rękawek, choć i tak jest 3/4. W oryginale był tylko pliską nad łokieć. Podczas robienia zdjęć tej tuniki było dość chłodno mimo słońca, dlatego chusta, którą jakiś czas temu pokazywałam Wam, towarzyszyła mi, a kolory zieleni współgrały ze sobą. Chusta to piękny prezent od mego zespołu z włóczki Hanf Natur. Widać, że lubię zieleń, prawda? :-D choć kolorystycznie rozwijam się również w innych kierunkach.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

1
Lishka
6 years ago
Piękna modelka i piękny sweter. Gratuluję :-)
Like Like
0
Mangosia
6 years ago
Fajna tunika, niezła sesja fotograficzna, zwłaszcza fotka z samolotem w tle:)
Like Like
0
Mariolcia
6 years ago
Lamarino dziękuję :) pomyślę o spisaniu wskazówek jak wydziergać tę moją wersję.
Like Like
0
lamarina
6 years ago
Przepiekny sweterek . Gratuluje . Własnie leza u mnie 4 motki soave . Byłoby jak znalazł ale po niemiecku to ja ni w ząb ?. Może byłaby szansa na polskie tłumaczenie
Like Like