Jak to z misją bywa -  musiała być tajna :) Ja niczym tajny agent szukałam włóczki w kolorze khaki, budząc zainteresowanie wśród zespołu edziewiarkowego (zazwyczaj od razu mówię czego i na co szukam).  W związku z tym podczas dziergania tego szalika dzianina została nazwana "Tajemniczym szalikiem", że szalik było widać po ilości oczek na drutach, no i jeszcze dorzuciłam niewinnie, że ten yakowy prostokąt  nie będzie mój :)

Szalik miał być w kolorze khaki, absolutnie nie gryźć,  grzać w szyję, z wzorem mogłam sobie pofantazjować. No to puściłam wodze fantazji i główny panel szalika stanowi plecionka, lubię warkocze, a w swetrach nie zawsze i na każdej włóczce wyglądają dobrze, tak więc poszalałam warkoczowo. Wybór włóczki nie był przypadkowy i starannie przemyślany - Yak niezwykłe połączenie wełny merino i wełny z yaka, matowa nitka, która pięknie przyjmuje wzory strukturalne, Yaka znam i mam wiele dzianin z niego. Wiem, że jest odporny na użytkowanie, nie mechaci się szczególnie, nie gryzie i bardzo grzeje. Można dzianinę wyprać w pralce na programie wełnianym bez użycia chemii i doskonale znosi takie pranie. Wybrana włóczka, wzór w głowie majaczył, rzut oka w zeszyt wzorów z którego często korzystam (The Knitter-Sonderheft) i JEST. 

Zużycie włóczki 4 motki (50 g - 130 m) Yak nr 198 (firmy Lang Yarns), druty nr 4.5. Sposób wykonania szalika spisałam i wzór dostępny jest do pobrania z naszej strony.

Szalik należy do Dawida :) Miłego użytkowania

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

 

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Lila .k
6 years ago
Jaka miła odmiana mężczyzna na zdjęciu :-) . Szalik też super , chyba zrobię taki dla mojego mężczyzny .
Like Like
0
Moni42
6 years ago
"Całokształt" Mariolciu tym bardziej super ???
Like Like
0
Mariolcia
6 years ago
Komentować jak najbardziej należy "Całokształt" :-* 8) ;-)
Like Like
0
Moni42
6 years ago
Domyślam się ☺️ chciałam być dowcipna
?
Like Like
0
lisbeth
6 years ago
Nie mogłam się powstrzymać :-)
Like Like
0
Moni42
6 years ago
Zgadzam się, ale myślałam, że tylko dzianinki możemy komentować ???
Like Like
0
lisbeth
6 years ago
Owszem, szalik świetny ,jakżeby inaczej,ale Dawid też fajny:}
Like Like
0
Moni42
6 years ago
Szal superowy jak zwykle, a i włściciel owego wygląda na zadowolonego? Czego chcieć więcej ?
Like Like