Glanzpunkt ciekawa włóczka na letnie wyroby o bardzo szlachetnym składzie. Mieszanka jedwabiu z modalem. Lejąca, cieżka, dobrze układająca się pod ciężarem dzianiny.

Mój top powstał przez Lamarinę (ukłony przesyłam i dziękuję), która zainspirowała mnie swoim turkusowym topem bez rękawów. Moja wersja to luźna interpretacja, dziergałam na drutach nr 3,5 od góry, nabrałam 104 oczka  ozdobną włóczką, której miałam malutką resztkę (nazywała się Stellina Luxe),  zamknęłam w okrąg i  po paru rzędach ściegu gładkieg prawego  zrobiłam rząd dziurek, by na końcu robótki zrobić z tego podszycie, następnie zmieniłam na włóczkę Glanzpunkt i dziergając oddzielnie przód i tył dodawałam po 1 oczku z każdej strony co 2. rząd, by uzyskać poszerzający się skos ramienia. Gdy mierząc zdecydowałam, że wystarczy dodawania i trzeba połączyć przód z tyłem dziergając w okrążeniach dodałam pod pachą po 4 oczka.

Po uzyskaniu żądanej długości, zrobiłam mały ażurek na dole i zakończyłam luźno oczka. Na tym etapie miałam wątpliwości, co mi wyszło, czarne, więc trudne w dzierganiu, oczka niezbyt równe, zawijało się na brzegach. Ale po wypraniu wszystko się ułożyło jak trzeba.

Zużycie materiału prawie 2 motki włóczki Glanzpunkt firmy Atelier Zitron. Dzianina miękka, lejąca, w sam raz na upały.

Lamarino dziękuję :)

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
bp510
4 years ago
Bardzo ładny topik w w równie ładnych i nietypowych okolicznościach przyrody.
Like Like
0
migdal
4 years ago
Mariolu i Moniko - skutecznie kusicie, żeby rzucić w kąt zaczęte robótki i zmienić kolejność przerabiania w czekających motkach - moja szarość czeka, czeka..., ale Wasze udziergi motywują do działania ;) Bardzo fajny top
Like Like
0
Anowi
4 years ago
Mariolcia sprytnie to wykończenie ukryłaś ?
Like Like
0
Mariolcia
4 years ago
dziękuję Wam dziewczynki za komentarze.
Anowi, tak na końcu nabrałam oczka wokół dziury na ręce i przerobiłam 1 rząd oczek lewych oraz zakończyłam dość luźno.
Like Like
0
Anowi
4 years ago
Fajny topik. Wydaje się szybki w dzierganiu. Mariolcia, czy przy wycięciach na ręce dodatkowo wykończyłaś , bo wygląda ,że nie, a ładnie się układa.
Like Like
0
lamarina
4 years ago
??Bardzo mi miło,że tym razem ja mogłam skusić Ciebie .
Like Like