Lubię dziergać sukienki :) Tak zazwyczaj zaczynam wpis na temat dzianiny sukienkowej.

Tym razem też nie może być inaczej. Sukienka to bardzo kobieca dzianina.

Gdy zobaczyłam paletę kolorów włóczki Lino od Lang Yarns (100% len w formie włóczki-łańcuszka) od razu wpadły mi w oko 3 kolory. Wrzos, turkus i petrol. Włóczkę tę znam i wiedząc, że bardzo dobrze zachowuje się w praniu, noszeniu, dzierganiu rozpoczęłam prace nad moim "Trio". Dzianina według pomysłu własnego od góry nabrałam 90 oczek na druty nr 3,75 i .... poooooszło. Zmianę koloru z wrzosu na turkus zaplanowałam poniżej linii biustu.

Następna zmiana na petrol zaplanowana była w okolicach bioder. Zmiany dokonane, przy petrolu zmieniłam też grubość drutów na 4.0. Na dole sukienki wykorzystałam schemat ażuru ze starszego numeru FAM (tam był wykorzystany jako część sweterka). No i mam "Lniane trio". Malutkie rękawki w kolorze wrzosu.

Zużycie materiału następujące: 3 motki wrzosu, 2 motki jasnego turkusu i 3 motki petrolu. Z każdego koloru zostało mi jeszcze po dużym kawałku, więc włóczka jest dość wydajna.

Sukienka po praniu nabrała cudownego "ciężaru" - co przy sukienkach jest ważne gdyż gwarantuje dobre układanie się na ciele.

No i za sprawą mojej sukienki powróciło Lino na sklepowe półeczki, bo może ktoś jeszcze zapragnie spróbować tej niteczki? 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Dzitka
3 years ago
Sukieneczka super, nie pomyślałabym że te kolorki tak fajnie mogą ze sobą współgrać. Ten ażurek na dole nadaje lekkości. Śliczna sukienka.
Like Like
0
Mariolcia
4 years ago
Cytuję moteczek:
Szkoda tylko, że w lino nie ma białego czy ecru , kiedyś był żółty :-)Mariolciu podpowiedz tylko, po ile oczek rozdzieliłaś na rękawy, tył i plecy, jeśli łaska :-)

Moteczku przecież wiesz, że każdy kolor mogę zamówić pod warunkiem, że będziesz chciała go kupić, tak więc napisz mi nr kolorów i ilość motków którą potrzebujesz.
Like Like
0
Mariolcia
4 years ago
Dziękuję Wam bardzo za komentarze, cieszę się, że mój "raglanik od góry" Wam się podoba. Ten kierunek dziergania nie jest moim ulubionym, wolę kontrolować dzianinę od dołu w dodatku w częściach. No ale dziewiarka nie boi się kierunków, bo sobie radzi :-D
Moteczku nabrałam 90 oczek, podzieliłam to na 3 części, przesunęłam o 2 oczka na rzecz mniejszego rękawka. I dobierałam oczka w co 2. okrążeniu, aż stwierdziałam, że pasuje na mnie. Mierzenie jest obowiązkowe - każdy jest inny, ma inne rozmiary, preferencje itepe.
Anowi staramy się z całych sił (ja i Admin) od 10 lat, by było to miejsce gdzie poza kupnem motka, można było na żywym ciele zobaczyć co wyczarować się da z tych niepozornych motków.
Like Like
0
Anowi
4 years ago
Mariolcia, nie tylko KUSISZ pięknymi moteczkami ale również pięknymi dzianinami :)
Like Like
0
migdal
4 years ago
LINO to naprawdę FAJOWA NITKA i pięknie przez Ciebie wykorzystana! To jak Mariolu - jesteśmy umówione na kolejne wariację? - hahaha!
Like Like
0
Chmurrka
4 years ago
Bardzo ładna i gustowna sukienka.
Like Like
0
lamarina
4 years ago
O nie ,nie ,nie ..... "I ty Brutusie?!"
Najpierw Alicja teraz ty ,Mariolciu ?Podziwiam Piękna sukieneczka ,piękne Lino . I jaka wydajna!
Ale wytrzymam do wiosny ( może)
Like Like
0
bp510
4 years ago
Bardzo fajna sukienka. Aż sobie zobaczyłam dostępną paletę kolorów, bo kto wie....
Like Like
0
Chudzinka
4 years ago
Piękna
Like Like
0
Moni42
4 years ago
Z taką figurą sukienki można nosiĆ :-)
Gratuluję Mariolciu świetnego projektu.Podoba mi się :-)
P.S.
A Lino mnie korci.........
Like Like