W mojej szafie brakuje wielu kolorów z powodów takich, że dawniej bałam się intensywnych, nasyconych barw. Ale jak wiadomo człowiek się zmienia i jego preferencje kolorystyczne rówież, postanowiłam dać szansę intensywnej fuksji. Zaczęło się od motka bawełny Echt w kolorze fuksjowym, który dostałam w prezencie od Pana Zitrona, a jak wiadomo prezent należy szybko przemienić w coś do noszenia, dorzuciłam do tego Echta włóczkę Ella w kolorze jak wiadomo... fuksjowym a całość dopełnił moherek Zitronowy - czyli Mohair Extra Klasse. Zrobiłam wdzianko w jednym kawałku, z rękawem 3/4. Zużycie włóczek to 3 motki moherku, prawie 4 motki Elli i 0,5 motka włóczki Echt, druty nr 4,5 - właśnie wtedy testowałam nowe Addi Novel. Bardzo dobrze się spisały.

Pomysł własny, wdzianko lekko taliowane, plisy rękawów i wykończenia są wykonane z połączenia Echt i moher, korpus z Elli z moherkiem. Takim to sposobem 1 moteczek Echta stał się czynnikiem pojawienia się w mojej szafie tego koloru. A teraz "chodzi" za mną limonka :)

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Dzitka
4 years ago
Słownik mi tu płata figle ?, urocza dzianinkę i prezentacja
Like Like
0
Dzitka
4 years ago
Odważne,ale pełne wdzięku wdzianko. Gratuluję, forma "podania" zalet dzianinki utoczą. Fajne fotki ?
Like Like
0
Mariolcia
4 years ago
dziękuję Wam bardzo, cieszę się, że całość się podoba. widać, że ten kolor i dzianina przywołał tyle uśmiechu u mnie, prawda?
Moni42 - nie ma co zazdrościć, trzeba wydziergać.
Bp510 - po zdjęciu nr 3, była faza mokrej kiecki i dziecięcej radości. tAk niewiele trzeba do śmiechu, jak fal w morzu.
Ewasol - przepisu jako takiego nie ma - po prostu narzuciłam 180 oczek (przody i tył razem) po paru rzędach francuzem, ściegiem gładkim prawym poleciałam w górę, następnie kilka razy (chyba 3) z boku zamknęłam po 1 oczku, ponad talią dodałam 2 razy po 1 oczku z każdej strony, na wysokości pachy rozdzieliłam tył od przodów i każda z części była dziergana już osobno zrobiłam podkrój 1x3, 2x2, 3x1 oczko, gdy pacha miała około 19 cm zamknęłam oczka na ramieniu. Na przodach zrobiłam wcześniej zamknięcie by powstał dekolt. Gdy masz pytania pytaj mnie, odpowiem. Rękaw osobno, zszywany i wszywany bo tak lubię. Ściągacz na rękawach jest wysoki i składa się z 2 oczek lewych i 2 prawych przekręconych razem.
Like Like
0
ewasol
4 years ago
jeju, jaki śliczny, też kcem taki
Czy będzie można liczyć na "przepis"?
Mój kolor :-)
Like Like
1
Moni42
4 years ago
Mariolcia zazdroszczę Ci tej fuksji. W przyszłym tygodniu pokażę swoją fuksję, ale w postaci chusty ;-) Ślicznie wyglądasz w tym sweterku.
Like Like
0
mynia
4 years ago
Cudny jest :)
Like Like
0
Magda_c
4 years ago
Do wiosny muszę bo się uduszę wydziergać swój w turkusie.Super !
Like Like
0
bp510
4 years ago
Piękny duet Mariolciu sweterka z sukienką. I rewelacyjne zdjęcia statyczno - dynamiczne (zwłaszcza foto nr3). No i to zdjęcie nr 10 z "perskim oczkiem" zdaje się mówić: oprócz raczej prostej formy i energetycznego koloru Wy dziewiarki wiecie że jest tu szlachetny skład surowca i nowatorskimi drutami sweterek jest tworzony ;)
Like Like
0
rita
4 years ago
śliczny zestaw;nowe wdzianko+sukienka i tak dużo uśmiechu.Cudne widoki
Like Like
0
Chudzinka
4 years ago
No coż.....piekne wdzianko, piękne zdjecia
Like Like