Lubię testować nowe włóczki szczególnie te o naturalnym składzie. Połączenie kaszmiru (55%) z bawełną (45%) - brzmi ciekawie, rodzi pytanie będzie grzać, czy bawełna sprawi, że niekoniecznie? Bohaterem tego wpisu  jest Cashmere Cotton od firmy Lang Yarns, małe moteczki 25 g zawierają 85 m. Druty w okolicach 4.0 zachęciły mnie do poszukania swego koloru, który jak zwykle pochodzi z gamy zielono-turkusowej :)

Kolor nr 018, 10 małych moteczków, sweterek waży ciut ponad 250 g - gdyż dół rękawów powstal z mgiełkowego Mohair Luxe Lame w tym samym kolorze 018. Schemat wzoru plecionki pochodzi z gazety FAM - tam była wykonana letnia bluzeczka z Golfa w kolorze białym. 

Całość dziergana w częściach, bez podkroju pachy, na prosto. Dekolt obrobiony bazową włóczką z dołączonym Mohairem Luxe Lame. No i czy dzianina grzeje czy chłodzi?? Cudownie grzeje, jest lekka i bardzo przytulaśna dla skóry. Taka lekka dzianina przyda się właściwie o każdej porze roku.

Szaliczek ma już wiele lat, wydziergany około 8 lat temu z 1 motka włóczki Silk Garden Sock od firmy Noro, to jak długo żyje i wygląda powinno być najlepszą rekomendacją dla tej włóczki. Wiele kolorów zachęca, dla takiego motka warto spróbować jak "smakuje" Noro :) W dotyku bywa szorstkie, ale przyjemnie no i te KOLORY oraz bardzo szlachetny skład.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Dzitka
3 years ago
Oj,sweterek do zgapienia ?, śliczny.
Like Like
0
migdal
4 years ago
Nie kuś, nie kuś Mariolu tym "mojowym" kolorem... - ale włóczka wygląda na wartą grzechu ;) Fajna robota!
Like Like
0
bp510
4 years ago
Piękna kaszmirowa plecionka. I to eteryczne zakończenie rękawków! A szaliczek jest kolorowym dopełnieniem całości. Uwielbiam Noro za te nieoczywiste zestawienia kolorów.
Like Like
0
Mariolcia
4 years ago
dziękuję Wam za komentarze.
Stasiu zgapiaj na zdrowie :)
Lamarino - szalik wydziergany tak dawno temu, że nr koloru nie pamiętam. W palecie Silk Garden Sock przez tyle lat mogło się już mocno zmienić, Wszystkie kolory, które są również kuszą. Każdy piękny na swój sposób.
JoluW - oj tak plecionka powstawała w etapach, kilka dzianin w całości powstało, a to czekało, ale się doczekało.
Like Like
0
Chmurrka
4 years ago
Wytrwała Mariolcia doprowadziła dzieło do końca. Efekt końcowy bardzo dobry, znaczy piątka!
Pomysł z rękawami wart odgapienia:)
Like Like
0
lamarina
4 years ago
Mariolciu piękny sweterek - te zakonczenie rękawków rewelacja .A i szaliczek super. Bardzo mi sie te kolory podobają- jaki to numer ?
Like Like
0
stasia108
4 years ago
Ależ piękny ten sweterek, taki mój całkiem, kolor cudny i wzór mega. muszę pomyśleć, czy nie zgapię.
Like Like