Szary Mohair Luxe Paillettes od Lang Yarns stał się materiałem na korpus mojego sweterka. Pierwotnie miałam 5 moteczków tej włóczki na cały sweterek, taki właśnie cichutki, szary, bezpieczny. Pokazywałam te moteczki podczas filmu "Przydasie na wakacjach" jako zawartość mojej wakacyjnej torby. I podczas urlopu po zakończeniu chusty Rosa narzuciłam na druty nr 3,5 oczka sweterkowe. I tak sobie dziergałam mojego szaraczka z nutą błękitu (kolor nr 033). I podczas dziergania różne myśli krążyły po głowie, że takie szare-szare to nudne, druga część mówiła, że szare będzie pasowało do każdego "dołu".  No i walka w głowie trwała. I tak jakoś przemknęła myśl, by rękawy zrobić mocno kolorowe. Tak na przekór do tego szarego korpusu.

W domowej szufladzie mam duże trochę resztek moherkowych z innych sweterków. To droga od pomysłu była krótka. Na dół rękawa poszedł tylko nowy motek włóczki Mohair Luxe nr 033 - tak by nawiązać do szarości korpusu.

I poszalałam - resztki z sukienek z Mohair Luxe (amarant, czerwony), z bolerka z Extraklasse (turkus), wdzianko z Elli połączonej z Ekstraklasse (intensywna fuksja), Silk Mohair Lana Gatto (ciemny turkus) - to kolor który czekał w szufladzie na przerobienie, niebieski i zielony to Extraklasse z kardigana z Art Deco. No i wyszedł mi taki kolorowy koktajl. Rękawy mają rozszerzoną część na dole. Owoc pracy widać na zdjęciach. Oczywiście resztki moherkowe nadal mam w szafie i chyba jakiś płaszczyk piórkowy musiałabym zrobić, by je uszczuplić :)

Zużycie na korpus to 3 motki Mohair Luxe Paillettes w kolorze 033. Reszta to resztki tego powyżej napisałam.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Dzitka
3 years ago
P. Mariolu, sweterek bomba! Efekt połączenia tylu kolorów na bazie eleganckiej szarości wyszedł wyśmienity. Naprawdę ???. Jestem przekonana, że Pani udzierg stanie się dla mnie inspiracją dziergania w odważniejszych kolorach. Serdecznie gratuluję.
Like Like
0
Mariolcia
3 years ago
Powiem Wam, że absolutnie nie spodziewałam się takiego przyjęcia mojego dziergadełka, wiecie, dwa prostokąty, i kolorowe resztki dogarnięte do tych prostokątów :-))))) Swetereczek zwraca uwagę przechodniów, ale Wasza uwaga jest absolutnie BEZCENNA. Dziękuję :) Znaczy będę mieszać w moich worach z resztkami, bo jeszcze kilka pomysłów na ich utylizację mam ;). Pozdrawiam Wszystkie Dziewiarki.
Like Like
0
migdal
3 years ago
Miłości mamy różne, dobrze, że wygrywają i sprawiają nam radość - dzięki Twojej do kolorów masz super sweterek! A jakie cuda potrafią zrobić RESZTKI ;)
Like Like
0
magdadyl66
3 years ago
Ale cudeńko!!Brak mi słów aby wyrazić jak mi się ten sweterek podoba. Piękne jest w nim wszystko i dobór kolorów w rękawkach i sam pomysł na te rękawki z resztek no i rozszerzenie u dołu wygląda rewelacyjnie. Nigdy nie miałam takich ale na pewno będę miała. Dziękuję za inspirację.
Like Like
0
Mariolcia
3 years ago
Dziękuję Wam bardzo za tyle przemiłych komentarzy.Miałam wątpliwości dziergając te rękawki, a jakże, ale jednak miłość do koloru zwycieżyła.
Like Like
0
UllaP.
3 years ago
Super sweterek, Pani Mariolciu. Podoba mi sie bardzo. Te fajne kolory w rekawach, piekne !!! Pozdrawiam. Ulla Piecha
Like Like
0
EdytaP
3 years ago
Też mnie zachwycają dzieła Inspiratorki. W prostocie jest tyle piękna i koloru.
Superowe rękawki.
Like Like
0
lamarina
3 years ago
Mariolcia piękny ten sweterek a rękawy wyszły fantastycznie .
Balsam na moja dusze , ze u Ciebie tez tyle się pcha na druty naraz . Przynajmniej nie jesteśmy samotne w tej doli ?
Like Like
0
Anowi
3 years ago
Boję sie pytać o te plany dziewiarskie, bo jestem fanką Twoich udziergów i wiem, jaki będą miały skutek dla mnie.
Inspiracje to jedno, cudne włóczki to drugie, a deficyt czasu to trzecie. Jednak najsmutniejszy byłby fakt nadmiaru czasu , a włóczki i inspiracji brak.
Like Like
0
Mariolcia
3 years ago
Anowi dziękuję. Czy Ty wiesz jaki ja mam natłok planów do dziergania?? Wczorajsza próbka z Marlene Luxe ma już postać spokojnie jakieś 35 cm, i to jest udzierg z 1 motka, miałam tylko motek w domu, ale jednak w niedzielę do sklepu nie pojechałam :-D
Wyprana czeka na poniedziałek i kontynuację. Echt schnie, na druty pcha się Yak, Bloom, i jeszcze kilka. Ratunku....
Like Like