Kardigan z alpaki na chłodniejsze dni, miły, przytulaśny, ciepły, brzmi zachęcająco? Taką miałam wizję, w realizacji pomogła mi włóczka Malou od Lang Yarns - alpaka przeznaczona na grube druty. Dawniej wydziergałam z niej czapkę i wiedziałam, że włóczka jest właśnie na takie ciepłe okryj-grzbiety. Mój kardigan powstał z 10 motków i kawałka nitki z nowego motka (to jest włóczkowa złośliwość, gdy brakuje nam na parę rzędów rękawa). Grube druty nr 7 oraz 8.

Wzór liści na plecach pochodzi z archiwalnego numeru Vereny z 1989 roku :)

Do kardigana lubię nosić szaliczki a taki zygzakowych z różnych kolorów włóczki idealnie wpasowuje się w różne tła swetrów.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Mariolcia
3 years ago
dziękuję Wam pięknie za tyle miłych komentarzy, nie wiem czy pamiętacie, ten karidgan był moim ufokiem, powstały kiedyś plecy i nic poza tym. Doczekał się i przodów które dziergałam w czerwcu na Podlasiu, a na 6 rzędów rękawa zabrakło mi włóczki. Jak już włóczkę miałam, straciłam wenę, znów musiał czekać i tak w połowie sierpnia w największy upał skończyłam i wszyłam rękawy.
Margarido sznurówki w kolorze fuksjowym to moje ulubione ;) a do swetra jak znalazł.
Like Like
0
Margarida
3 years ago
Wrzosowe cudo! Nawet sznurówki współgrają ze sweterkiem :)
Like Like
0
Dzitka
3 years ago
Bardzo efektowny komplet. Szal pięknie prezentuje się na tle kardigana. Piękny udzierg ???.
Like Like
0
Anowi
3 years ago
Oj Mariolcia jak Ty okropnie inspirujesz. Mam grubaśny kardigan z Nobel Art i stwierdziłam, że przydałby mi się również w jaśniejszym kolorze, ale nie pomyślałam i Malou.
Like Like
0
ANNAJANECZEK 11
3 years ago
O kurcze! Piękny ?
Like Like