Drago - dziwna włóczka, inna niż pozostałe. Z takich dziwnych włóczek lubię odkryć ich potencjał i pokazać, że niepozorne, dziwne motki zwane przeze mnie "pakułami" mogą dać tak wizualnie przyjemną chustę.

Na przewodniej grafitowej moherowej nitce co jakiś czas umieszczone są kolorowe dłuższe włosy moheru, które można albo wpleść w robótkę uzyskując kokon, lub właśnie wyjąć je z robótki uzyskując coś na kształt kudłatego zwierzaczka.

Moja chusta Smoczyca (od nazwy włóczki Drago) to 2,5 motka włóczki, grube druty w okolicach 6.0, dziergane od rogu do rogu. 

Szybka instrukcja: nabrać 6 oczek, przerabiać ściegiem francuskim (wszystkie oczka prawe), przy czym na jednym brzegu w co 2. rzędzie dobierać 1 oczko, do czasu aż uzyskamy oczekiwaną długośc chusty (to ten kręgosłup chusty), a wtedy na tym samym brzegu zaczynamy odejmować 1 oczko w co 2. rzędzie do czasu uzyskania 6 oczek na drutach.

Instrukcja prosta, grube druty, ciekawa włóczka, czego chcieć więcej? :)

Przy czym taka moja uwaga, Drago nie ma w składzie wełenki merino oraz jedwabiu, więc bardzo wrażliwe skóry może podgryzać, ale jak dla mnie jest to przyjemna szorstkość wynikająca z moheru. W mroźne dni uczucie jak znalazł.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
migdal
3 years ago
No i niby kudełki wrzucone to nitki przypadkowo, a efekt w dzianinie pierwsza klasa - świetnie ta chusta wygląda! Mariolu - kuszenie nastąpiło - hahaha!
Like Like
0
Dorota Buchwald
3 years ago
Włóczka o ktorej mysle od jakiegos czasu. Biore pod uwage rozowa i wlaśnie czerwona. Teraz widze, ze pieknie prezentuje sie w udziergu. Dawno temu, a dokladnie w latach 80-tych mozna bylo kupic podobne w Pewexie. Cos tam gdzies jeszcze chyba mam we fiolecie. Musze poszperac.
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
3 years ago
Rewelacja!!! Dzięki za super prosty pomysł na chustę. Serdeczności Noworoczne.
Agatka
Like Like