Wzór różyczek stał się impulsem do powstania tego sweterka. Sweterek miał być lekki, przeźroczysty i trochę ciepły. To jest lekki, przeźroczysty i bardzo ciepły :)

Filmik z dzierganiem różyczek jest dostępny tutaj: Wzór różyczek - 93. odc. e-dziewiarka TV - YouTube

Na sweterek zużyłam 5 motków włóczki Suri Alpaca od Lang Yarns. Włóczka godna polecenia, jeszcze do niej wrócę, bo dzierga się przyjemnie i dzianina jest ciepła i miękka.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Gra
1 year ago
Zainspirowana tym sweterkiem też zabrałam się za Suri Alpakę. Dawno, oj dawno nie pracowałam z włóczką z włoskiem, więc to było pewnym wyzwaniem , zwłaszcza gdy coś trzeba było spruć. Ciekawa jestem jak się w praktyce nosi to cudo, czy się wyciąga i wypycha , czy trzyma fason. No i czy Panią nie gryzie? Mnie przy mierzeniu w trakcie pracy podgryzało jak będzie w noszeniu jeszcze nie wiem
A Pani sweterek Mariolciu wygląda uroczo i jest jak mgiełka. Podziwiam też dobór biżuterii do wydzierganych prac, zawsze są to niezwykle smakowite zestawienia .
Dziękuje za inspirację i pozdrawiam
Like Like
0
Mariolcia
2 years ago
Grażetko bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. O włóczce można długo mówić :)
Like Like
0
grażetka66
2 years ago
Przepiękny sweterek.Wdzięczny wzór różyczek,lekkość włóczki i jej kolor zachwyca.Podziwiam wszystkie Pani prace(jak i pozostałych dziewiarek)A każda fotorelacja udziergu to wielka uczta dla oka.Uwielbiam EDZIEWIARKĘ,lubię tu być i szperać w postach.Dzięki wam i ja dzisiaj mogę o włóczce powiedzieć coś więcej niż tylko to jaki ma kolor i ile metrów.Ja też dłubię sweterki,poczyniłam kilka egzemplarzy z edziewiarkowych włóczek ,tylko ciągle brak czasu na sesję fotograficzną,kiedyś to nadrobię,a póki co cieszę się każdym Pani udziergiem jak swoim własnym.
Like Like