Czy przedmiotem tej sesji jest chusta, sweterek czy może czapka? No właśnie wszystkiego po trochę, choć tutaj główną rolę odegrać miała chusta. Chusta o pięknym imieniu Marysia (bo wydziergana dla Marysi, właścicielki "TEGO" miejsca na Suwalszczyźnie, gdzie lubię wracać).  Historia była taka - ciepłego lata Marysia powiedziała "Chciałabym taką chustę jak dziergasz", no to zapytałam w jakim kolorze - no jak to? odpowiedziała Marysia, w kolorze moich oczu (niebieskie).  Jak Marysia poprosiła tak zrobiłam, z różnych włóczek wybrałam taką by była, lekka, przytulna, ciepła (Marysia mieszka w zakątku, którym ja nazywam Biegunem Zimna) no i niebieska.

Padło na Malou Light Color (nr 034), 2,5 motka, druty nr 4.0 - dziergana wg pomysłu własnego od środka karku. Chusta już pojechała w swoją podróż do właścicielki więc miałam krótką chwilę by ją sfotografować. No a jak miałam chustę to zupełnym "przypadkiem" pasował mi do niej sweterek, który niedawno skończyłam. Miętowy Mohair Trend (który można zastąpić Water, Zen, Suri Alpaca, Mohair Luxe z nitką Peppina) z kolorowymi wykończeniami z włóczki Silk Garden Lite.  Sweter jest cudnie ciepły, puszysty i nie poddał się kiepskiej pogodzie. Grzeje, jak przystało na moherową nić.

A czapka? Czapka przewija się przez różne dzianiny od paru sezonów - 2 motki włóczki Cashmere Big, nie poddaje się upływowi czasu, grzeje w centrum zarządzania a i ubarwia zimowe dni. Zwykły ryż, gdzie całą robotę wykonuje włóczka.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
mama72
1 year ago
O raju, wszystko do siebie pasuje ekstra :o
Like Like
0
Mariolcia
1 year ago
Nieustająco bardzo Wam dziękuję Agato, Anowi i Angelo za miłe słowa.
A Zenuś jak to Zenuś, zębiska pokaże jakie białe ma (po wizycie u weta), ale przecież on nawet muchy nie skrzywdzi (bo się bzykających owadów boi).
pozdrawiam Was
Like Like
0
Mariolcia
1 year ago
Cytuję Jolanta60:
Piękne dzianiny(jak wszystkie w Pani wykonaniu),chusta w moich kolorach.
Co to znaczy- robiona od karku?
pozdrawiam serdecznie

Dziękuję za miłe słowa, chusta robiona od karku, czyli nabrane oczka znajdują się na karku (bo chustę można zaczynać od rogu, od dołu, w tutaj od karku).
Like Like
0
Jolanta60
1 year ago
Piękne dzianiny(jak wszystkie w Pani wykonaniu),chusta w moich kolorach.
Co to znaczy- robiona od karku?
pozdrawiam serdecznie
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
1 year ago
Odcienie niebieskiego i turkusu- to najpiękniejsze barwy ziemi, bo kolory wody... Mariolciu, przecież nie kolor, chociaż twarzowy, jest tu najważniejszy... Pięknie dopracowany sweterek (kolejna inspiracja dla nas...); chusta- to wymarzony prezent. A kaszmirowa czapa nie poddaje się upływowi czasu, podobnie jak Ty... Wiecznie młody Zenuś dodaje uroku, ale Tobie NIKT show nie skradnie... Tradycyjne pozdrowienia dla kochającego oka Fotografa...
Like Like
0
browneyed
1 year ago
Miałam napisać wcześniej ale wciąż gonię czas i mam opóźnienia ;-) Mariolciu nie tylko w różu i zieleniach ci do twarzy, w tych turkuso-niebieskościach wyglądasz super, również te kolorki są twarzowe dla ciebie. Dzianinki wyszły ci piękne, rękaw w sweterku jest bardzo oryginalny a ten malou color..... :-) Ale i tak Zenuś z tymi zębiskami wymiata wszystko :lol: Pozdrawiam Angela
Like Like
0
Anowi
1 year ago
Śliczne dzianinki, a kolorowe ściągacze dodają uroku sweterkowi.
Like Like