Lubię książki :) koniecznie w wersji papierowej, możne je dotknąć, przewrócić stronę i zachwycać się papierem, okładką i ... zapachem. Tak, tak dla mnie książki pachną. Często drukiem, papierem a jeżeli są to książki dziewiarskie to pachną inspiracjami :)

Książka wydawnictwa Noro Lace - 30 Exquisite Knits - wszystkie modele z tej książki są warte uwagi i odtworzenia, ja zwróciłam uwagę na modelkę siedzącą czerwono-zielonym krótkim kardiganie. Dzianina z książki ma krótki rękaw i dużo bąbelków na rękawach. Ja postanowiłam zrobić dłuższe rękawy bez bąbelków tylko  wzorem ażurowym. Zużycie to 6 motków włóczki Silk Garden druty nr 4.5.

Włóczkę Silk Garden znam bardzo dobrze, to był surowiec z mojej kamizelki z roku 2010 i wiem, że włóczka doskonale znosi użytkowanie i pranie. W motku zdarzają się i węzełki i luźne splecenia grubszych fragmentów, czy oceniam to jako wadę? Nie w przypadku Noro, bo jest to cecha włóczki, która będąc tak niedoskonała poprzez mieszanki surowców i kolorów powoduje, że powraca się do niej, dostrzegając po latach użytkowania zaletę niezmienialności wyglądu dzianiny.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Mariolcia
2 weeks ago
Agato bardzo dziękuję Ci za komentarz i to, że nazwałaś słowami to do czego dojrzałam. Proces był długi i wyboisty, by wydobyć z motka jego potencjał, niezbędne jest przerobienie kilometrów różnych włóczek od różnych producentów. Mam nadzieję, że radzę sobie w temacie ;)
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
2 weeks ago
Sweter świetnie się komponuje z cudownymi okolicznościami przyrody i cudowną rogalową chustą. Ale przede wszystkim wyraża Ciebie, Mariolciu. Coraz bardziej się przekonuję, że pan Eisacu Noro jest artystą- wizjonerem.
To są naprawdę włóczki dla koneserów, ale Ty wydobywasz ich urodę i niebanalność...
Like Like
0
Mariolcia
2 weeks ago
Dziękuję :))
Like Like
0
reverte
3 weeks ago
Przecudny....jak zawsze:)))
Like Like