Jak zwykle zapraszamy do komentowania, zadawania pytań i proponowania tematów kolejnych odcinków e-dziewiarka TV.
.................
{jcomments on}

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
EwaAnna1944
7 years ago
Na drutach pończoszniczych nie ma takich problemów. Spróbowałam. Dzięki
Like Like
0
Makunka
7 years ago
Właśnie tak, zaczynamy od 6, podwajamy ilość nabranych oczek dokładnie tak, jak pokazałam na filmie. I w kolejnych rzędach dodajemy zawsze 6 oczek, raz będzie to oczko dodane prawe, a raz lewe. Dlatego, żeby ściągacz się składał z układu 1 o. lewe/1 o. prawe, to mówię o tym, że trzeba pilnować obwodu, bo tak naprawdę powiększamy ten obwód zawsze o 12 oczek (6 orawych i 6 lewych).
Like Like
0
Anilana69
7 years ago
...Chyba że... Zaczniemy od 6 oczek, każde przerobimy podwójnie to będzie 12, a potem dodamy po każdym drugim oczku w pierwszym okrążeniu, czyli 6 razy. Wtedy dodamy w każdym okrążeniu 6 oczek.
Like Like
0
Anilana69
7 years ago
A ja się zupełnie pogubiłam... Bo skoro zaczynamy od 6 oczek i w pierwszym okrążeniu dodajemy po każdym drugim oczku, to dodamy tylko 3 razy, czyli 3 oczka. I w każdym następnym okrążeniu dodamy tylko 3, bo dodajemy zawsze w tym samym miejscu. Skąd te 6 oczek, które mamy dodać?
Like Like
0
Myszkapolna
7 years ago
Zrobię tym sposobem czapkę dla syna, który chce właśnie taką z gładką górą. Dzięki!
Like Like
0
Makunka
7 years ago
Tak, właśnie tak jest. Zaczynamy od 6 i dodajemy zawsze 6. Mówię o 12 oczkach, bo jak dodajemy raz prawe, a raz lewe, to żeby był prawidłowy układ czyli oczko prawe, oczko lewe, to robimy de facto dwa rzędy czyli 2 x 6 oczek dodajemy :)
Like Like
0
iindianka
7 years ago
Czyli w jednym okrążeniu dodajemy. 6 razy po 1 oczku? Tak to wygląda na gotowej czapce. Czy dobrze rozumiem? Bo na końcu jest jeszcze mowa o 12 oczkach dodanych w jednym okrążeniu i tu już straciłam wątek :( Ale sposób super, wkrótce wypróbuję - dzęki za instruktaż i czekam na włoskie zakańczanie.
Like Like
0
Makunka
7 years ago
UWAGA! Musicie wybaczyć Makunce, która jest ostatnio mocno roztargniona - czapkę zaczyna się nie od 3, ale od 6 oczek. Będzie łatwiej ;) Robi się dalej tak, jak na filmie.
Like Like