Zachęcony przychylnością i zainteresowaniem wielu Pań Dziewiarek zamieszczam raz jeszcze swoje dotychczasowe prace wykonane mikrofibrą [z efektem silky (jedwabistym)] - czyli włóczką Alize Diva (zakupioną, w wielu kolorach, w krakowskim sklepie jakiś czas temu).

W pierwszej połowie roku zrobiłem dla koleżanek z pracy dwa szale (jeszcze przed pokazywanym w ubiegłym miesiącu w odcieniu szarym). 

Teraz: błękitny i kremowy (w kolorze określanym jako różowy puder), są dość podobne do siebie. Szale powstały na bazie dwóch bliskich "wariacji" projektu "Cold Mountain" (Zimna Góra ?!?! - chyba nazwa nie całkiem trafiona) irlandzkiego projektanta Kierana Foleya (baaardzo polecam !!!) ściągniętych (darmowo) ze stron internetowych "Ravelry" (każdy szal ma: 5 motków 100 gramowych , po ~350 m, około 150-160 oczek w rzędzie i 650-700 rzędów + moje, zawsze obecne, szydełkowe bąble na krótszych brzegach w zmiennych ilościach)

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
migdal
4 years ago
Dołączam się do gratulacji - fantastycznie, że pokazuje Pan swoje pięknie wykonane prace!
Kochane, pewnie byłyśmy niezbyt grzeczne, dlatego na takiego Kolegę Dziewiarza nie zasłużyłyśmy... ;) - tak więc, prócz podziwiania, zostaje nam chwycić za druty i dziergać!
Like Like
0
PoTer
4 years ago
Szale piękne, a komitet kolejkowy będzie się pewnie rozrastał i rozrastał. Proszę konieczne sfotografować obrus dla sąsiadki, będę czekać z niecierpliwością. Od dawna podobają mi się takie właśnie obrusy, ale brak mi odwagi, żeby się zabrać do takiego dzieła.
Chapeau bas, panie jerzyh13.
Like Like
0
masz
4 years ago
Piękności! Bardzo mi się podobają, a bąbelki dosmaczone na całego!
Like Like
0
Anowi
4 years ago
Ja również ustawiam się w kolejce po fantastyczny szal. Może być nawet z resztek, bo na pewno będzie równie śliczny, jak te na zdjęciach.
Like Like
1
pattulla
4 years ago
Panie Jerzy, cudne prace!
Like Like
0
jerzyh13
4 years ago
Dzięki za pomysł organizacji "komitetu kolejkowego"; istotnie, mam jeszcze spory zapas mikrofibry Alize Diva na, co najmniej pięć, a może nawet i sześć szali (ostatni byłby z resztek poprzednich). Na razie jednak - przerwa; jest w trakcie roboty prze-duży obrus na okrągły stół dla wyprowadzającej się Sąsiadki (dla jej nowego domu). Ten projekt - "Hubertus", niemieckiego inżyniera Nieblinga można obejrzeć na stronach "Ravelry". Warto popatrzeć na jego wspaniałe serwety i obrusy !!! Planowane zakończenie mojej obecnej pracy - pewnie na Walentynki, albo nawet na Wielkanoc (w schemacie ponad 270 rzędów, a w ostatnim chyba z 1200/1300 oczek). Mocne wyzwanie roboty "na okrągło" !!!
Like Like
1
Mariolcia
4 years ago
Stworzymy komitet kolejkowy do tak fajnego Kolegi, który dzierga takie piękne szale. Brawo :)
Like Like
0
gabrysiunia54
4 years ago
Piękny szal , gratuluję
Like Like
0
kiziamizia
4 years ago
Piękne szale i piękne wykonanie. Jedną z wersji Cold Mountain zrobiłam zeszłej zimy dla "przyszywanej" córci, nie "obfociłam" niestety, ponieważ włóczka pochodziła z domowych zapasów. Szale w Pana wykonaniu są fantastyczne, bąbelki dodają pazura i dzięki nim dzianina jest ciekawsza. Pozdrawiam serdecznie i również czekam na kolejne realizacje. :-)
Like Like
0
googa6666
4 years ago
Bardzo mi się podobają, mam te wzorki w swojej bibliotece już Dosyc długo... I chyba za długo już czekają...czas na realizację ?
Like Like