Drogie Dziewiarki!

Miesiąc październik, chyba jak nigdy dotychczas, obfituje w Wasze propozycje pięknych szali, szalików i chust (dotychczas już sześciu). Postanowiłem i ja pokazać swoje ostatnie, dwa szalowe „udziergi”.

Planowane, jako majowe prezenty imieninowe dla dwóch poważnych Pań Magdalen z pracy, powstały latem, z pewnym, nawet znacznym, opóźnieniem. W obu przypadkach zrealizowałem, nie po raz pierwszy, geometryczno-ażurowe projekty szali Steva Rousseau pozyskane ze stron „Ravelry”: „Augustus” (czarny) i „Jackson” (butelkowa zieleń).

„Poważne” kolory pochodzą z, wycofywanych już, włóczek „Alize Diva” - silky efekt (kolory 60 i 131). To 100 % delikatnej mikrofibry (akrylik, akryl poliakryl).

Szale wydziergałem pierwszy raz drutami „karbowanymi” (o przekroju zbliżonym do kwadratu) – bardzo ciekawe doświadczenie!

Szale według modyfikowanych schematów (na szerokość i długość), miały różne wymiary: zielony - 141 oczek x 712 rzędów; czarny - 165 oczek na 616 rzędów.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
jerzyh13
2 years ago
Paniom Komentującym - dziękuję bardzo za słowa pochwały!
Taka dzianinowa zabawa geometrią istotnie wymaga skupienia, dokładności i pewnej precyzji.
Oczywiście, zdążają się pomyłki i nie zawsze można je ładnie naprawić - szczególne, jak same dobrze wiecie, przerobi się już kilka "trudnych" rzędów.
Wzór wyrabia się jedynie po prawej stronie, w rzędach nieparzystych; rewers to, prawie w całości, oczka lewe (dające pewne wytchnienie).
Pozdrawiam Jerzy
Like Like
0
IBAG
2 years ago
Te szale to cudeńka ,precyzyjnie prowadzone niteczki,mistrzowstwo w każdym przerabianym oczku.Gratuluję i pozostaję w podziwie!!!
Like Like
0
Ilo
2 years ago
Ależ piękne szale :-)
Precyzja w wykonaniu i znakomity efekt !
Podziwiam, pozdrawiam i czekam na kolejne piękne prace :-)
Like Like
0
kiziamizia
2 years ago
Panie Jerzy, przepiękne są Pana prace, widać, że lubi Pan pobawić się geometrią, gratuluję dokładności i precyzji, bo chyba o pomyłki nietrudno. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję.
Like Like
0
ANNAJANECZEK 11
2 years ago
Powiem krótko, WOOW. cudne. Taki mąż to skarb nad skarby. Pozdrawiam
Like Like
0
Lellow
2 years ago
Genialny udzierg! Mistrzostwo :D
Like Like
0
migdal
2 years ago
Panie Jerzy - to są PREZENTY-CUDA! Podziwiam Pana za tę cierpliwość, precyzję i piękne wykończenia - BRAWO! A czyżby wpadły Panu w dłonie Novele Addi? - jeśli tak, to potwierdzam pozytywnie - ciekawe doświadczenie ;)
Like Like
0
jerzyh13
2 years ago
Dziękuję Paniom bardzo za miłe słowa! Cierpliwość + jeszcze dobre oczy (przy ciemnych kolorach) były jak najbardziej wskazane! Koleżanki z pracy - obdarowane solenizantki, chyba są zadowolone, mam taką nadzieję!

""]Drogi Panie Jerzy; jakże żałuję, iż nie jestem Pana koleżanką z pracy. Szale przepiękne!!! Nadmieniam, że nosząc imię Agata imieniny mam 5 lutego, więc gdyby Panu nadal towarzyszyła wena twórcza... Gratuluję.

Pani Agato!
Nie musimy czekać do 5 lutego! Już teraz składam Pani życzenia Wszystkiego Naj ... A jako prezent (proszę wybaczyć, że nie zrobię dla Pani chusty "w realu" - jest spora kolejka), przesyłam Pani "We-Transferem" ponad dwadzieścia chust "on-line" Steve`a Rousseau (do osobistego wyboru i ew. wykonania)
. Mam nadzieję, że szczęśliwie do Pani dotrą i dadzą się "otworzyć".

Pozdrawiam Jerzy
Like Like
0
Chmurrka
2 years ago
Szale wspaniałe. Gratuluję cierpliwości przy ażurkach.
Like Like
0
Kolorowo
2 years ago
Panie Jerzy, przepiękne szale. Koleżanki zapewne docenią podarunki. Zazdroszczę im
Like Like