Silk Bamboo - ISPE

Szukając inspiracji w sieci trafiłam na tutorial Pani Ewy Rochalskiej , w którym to pokazała krok po kroku jak wykonać sweterek z karczkiem w listki.

Bardzo ciekawe doświadczenie, sweterek dziergało mi się bardzo fajnie i jak na mój chroniczny brak czasu powstał w dość krótkim czasie (ok trzech tygodni).

Włóczka użyta to cudowny Silk bamboo od Ispe, niezwykle przyjemna w odbiorze, a gotowa dzianina miła i lejącą. Świetnie przyjmuje ażury, a po praniu oczka pięknie się wyrównały. Ma niestety jeden minus: troszkę się kulkuje. Mimo to chętnie coś z niej jeszcze wykonam.

Zużycie to 6,5 motka na drutach Addi 3,75 mm.

mt_gallery:

… ale po wypraniu NIECO się naciągnęła – hahaha!

Koszulkę wydziergałam (trochę prułam, bo bez tego się nie obyło… – właściwie zrobiłam trzy doły – hahaha!) – kawałkami w szerz, rzędami skracanymi i trochę wzdłuż – z włóczki Silk Bamboo (ISPE – nr 114) z 6,5 motka na drutach nr 3,75 i 3,5 oraz szydełkiem nr 3 – no i przy pomocy mnóstwa kolorowych markerów!

Fantastycznie się tę nitkę przerabia, dzianina jest bardzo lejąca, a ciężkość sprawia, że jeśli się zdecyduję na jeszcze jeden udzierg z niej – a kusi ;) – to na pewno mniej oczek i mniej motków będzie potrzebnych ;)

Kombinacja własna

mt_gallery: