Bamboo BD - Alize

Z bambuska (alizee bamboo BD) 100g-230m powstała chusta według wzoru "ECHO FLOWER" 
Zblokowana ma wymiary: długi bok 210cm, krótki bok 155cm, wzdłuż oczka centralnego 107cm
mt_gallery:

Chciała zaprezentować swoją wersję popularnego na Ravelry wzoru Dianna. Zrobiony jest z Bamboo Batik Design. Druty drewniane KP 3,25.
Pomysł na falbankę zaczerpnęłam z książki Claire Crompton "Dziewiarskie ABC" z tą różnicą, że moja falbanka ma ażur, jak listki.

mt_gallery:

Kocyk niemowlęcy wykonany wzorem entrelac z włóczki Alize Bamboo Batik Design 2597. Według rodziców obdarowanego dziecka - idealny na lato, wędrował z nimi wszędzie, już dopominają się o większy :)
mt_gallery:

Sukienka dla córci z 3 motków Bamboo BD - Alize
Ponieważ jeden motek, kupowany póżniej miał ciemniejsze kolory, oddzieliłam go kilkoma rzędami różowej bawełny "z wykopalisk".
Bambus jest bardzo przyjemny w robocie, a kolorki ładnie się układają. Porównujac zdjęcia 1 i 4 widać ile sukienka "urosła" po zmoczeniu.

mt_gallery:

Kocyk niemowlęcy 95x95cm wykonany z włóczki Bamboo Batik Design 2597, Bamboo 01 (ecru) i Bamboo 103 (zielony). Mięciutki i milutki. :)

mt_gallery:

Bamboo Batik Desing 1767, 4 motki druty KP nr 3,5
szydełko 2,5

mt_gallery:

Bluzka wykonana według własnego pomysłu z włóczki Bamboo Batik Design 1824 na drutach drewnianych KP nr 3.5
 
mt_gallery:
Wyszło mi na tunikę około 5 motków.
mt_gallery:

Chustę Arcobaleno w pastelowych letnich kolorach wykonałam z 3 motków włóczki Bamboo Alize. Jest cudownie miła i miękka w dotyku, daje na skórze uczucie chłodzenia. Idealna na lato.

mt_gallery:

Oto chusta Veronica wykonana z resztek włóczki Bamboo Alize 100% bambus oraz z resztek bawełny Jeans Yarn Art w kolorze ecru. Chusta jest miła w dotyku i świetna na letnie chłodne wieczory.

mt_gallery:

Zielone impresje - bambusowy top z włóczki Bamboo Batik Design 2581 - projekt własny, dobierane kolory z 4 motków, waga gotowego topu 21o gr, druty KP nr 4. Top robiony od części środkowej gładkim jerseyem w poprzek, zszywany ściegiem grafting. Następnie w poprzek zrobiony jest ozdobny ażurowy border, łączony w trakcie przerabiania rzędów do oczek brzegowych części środkowej i zszyty graftingiem. Obie częsci zaczęte metodą nabierania oczek na łańcuszek szydełkowy.
Górna część topu - nabieramy oczka na oczkach brzegowych górnego brzegu części środkowej. Aby uniknąć wąskich pasków przód i tył robiłam z dwóch motków. Stanik wykonany ściegiem francuskim, czyli oczka prawe po obu stronach roboty.

 

mt_gallery:

Sukieneczkę zrobiłam szydełkiem w rozm. 3,25 z 256 g włóczki Bamboo BD Alize.

mt_gallery:

Strona 1 z 2