To moja pierwsza przygoda z bambusem, batikiem i metodą robienia od góry bezszwowo. Popełniłam kilka błędów, ale metoda bardzo mi się podoba. To czego najbardziej nie lubię to zszywanie dzianiny, zwłaszcza rękawów.
Bardzo podoba mi się też bambus. Jest to włóczka o wielu zaletach: naturalna, bardzo delikatna, a po upraniu lejąca. Ma też niestety kilka wad, z którymi na szczęście można sobie poradzić. Po pierwsze należy robić na drutach o najniższej podanej przez producenta numeracji, ponieważ włóczka po praniu wyciąga się. Moja tunika, robiona na drutach nr 3, wydłużyła się ponad 10 cm i schudła! W rezultacie rękawy mam trochę za wąskie. Traci też nieco na grubości, ale w wyrobach letnich jest to zaleta. Włóczka trochę się rozwarstwia i ma tendencje do plątania. Dlatego pod żadnym pozorem nie należy zdejmować banderoli!. Z batika  na pewno warto robić metodą bezszwową, ponieważ każdy motek ma nieco inną długość poszczególnych kolorów. Swoją tunikę zrobiłam z ponad 30 dkg włóczki 3684. Kolory w rzeczywistości są znacznie ładniejsze.
włóczka Bamboo Fine   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
mama72
8 years ago
sorki a jak się robi bezszwowo? Jest tu jakiś link?
Like Like
0
Agaton
10 years ago
Bardzo cenne uwagi, na pewno się przydadzą.
A tunika pięknie się prezentuje.
Like Like
0
ana49
11 years ago
Rozpisalam się o bambusie a zapomniałam podać bardzo ważną informację. Ażur nie jest oczywiście wymyślony przeze mnie i pochodzi z książki Tamary Galesku (książka rosyjska). Ja tylko trochę ten ażurek zmodyfikowalam.
Like Like
0
anulka
11 years ago
fajniutka a mogę spytać o ażórowy wzór zakończenia sweterka
Like Like
0
ana49
11 years ago
Bardzo dziękuje za mile komentarze. Maja one dla mnie dużą wartość, ponieważ widziałam jakie piękne rzeczy potraficie tworzyć. Przy okazji mam prośbę do wszystkich dziewiarek. Piszcie proszę swoje opinie o wlóczkach. Będzie to bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji o zakupie.
Like Like
0
Chudzinka
11 years ago
Mnie też się bardzo podoba.
Like Like
0
Ludwika
11 years ago
Tunika ładna, twarzowa:) Dzieki za informacje włóczkowe
Like Like
0
haan
11 years ago
Tunika super i wyczerpujące informacje o wloczce,dziekuję.
Like Like
0
serafina
11 years ago
Piękna tunika :lol:
Like Like