Bamboo Fine - Alize

Dla Milusińskich - kolorowa i przytulaśna propozycja od Beaty_L

Jak wykorzystać resztki…i dobrze się bawić…Miałam mnóstwo cieniutkich (na druty2) włóczek bawełnianych, zakupionych bardzo dawno w E- Dziewiarce i mnóstwo też innych dobrych jakościowo włóczek bawełnianych podobnej grubości.

Zrobiłam według pomysłów z Internetu kilka maskotek na dobry początek.

Bardzo wciągnęło "dziubanie" szydełkowe bajecznie kolorowych stworków. A całość prac rozpoczęłam od wydziergania otulacza dla niemowlaka Bamboo Fine firmy Alize w kolorze 01. Bambusowa nitka, mimo że cieniutka nie opóźniała dziergania. Bambusowy otulacz jest zrobiony prawymi oczkami i niesamowicie miły w dotyku. (wykorzystałam tylko 2 motki).

Cena wydzierganego otulacza mile zaskakuje w porównaniu do cen sklepowych.

mt_gallery:

Wdzianko z włóczki bambusowej Alize nr 192 zrobione na szydełku nr 2,5.

mt_gallery:

Chusta powstała z włóczki Alize - Bamboo&Cotton Duet - kolor 132 według wzoru, który znalazłam w sieci. Chusta robiona jest od dolnego brzegu ku górze.

mt_gallery:

Chustę wykonałam z włóczki Alize, Bambo Fine w kolorze 70. Kolor przecudowny, intensywny, nasycony...jeden z ulubionych :)

mt_gallery:

Zdjęcia letniej chusty. Wykonana z 2 motków włóczki Bamboo Fine od Alize, kolor jasny łosoś nr 145, a po namyśle dokupiłam motek i dorobiłam frędzle.

Robiłam baaardzo długo, bo nitka cieniutka i druty 2,5. Wyszła dość duża, dłuższy bok 164cm (mierzona bez frędzli), krótszy 102cm.

Wzór to Frozen Leaves,dostępny na Ravelry za darmo.

mt_gallery:

Bluzka powstała z połączenia dwóch nitek. Półtora motka Bamboo Fine Alize kol. 612 oraz około pół moteczka srebrnego Toreadora na drutach KP nr 2,75. To wyczyn jak dla mnie :-))

Dekolt i rękawki wykończyłam szydełkiem nr 2,9.

Zrobiłam ją oczywiście od góry kombinując wzorek z oczek lewych, tak dla urozmaicenia bo na takich cienkich, jak dla mnie, igiełkach robótki przybywa baaardzo powoli.

Sama włóczka? W dzierganiu świetna. Dzianina? Nieco się powiększa po praniu ( ok. 10 cm) co należy wziąć pod uwagę. Mnie to nie przeszkadza, tym bardziej, że bluzeczka jest bardzo delikatna, mięciutka i przyjemna dla skóry. Aaaa i jeszcze jedno. Wyprałam w pralce, odwirowałam i nic się nie stało . Polecam :-) 

 
mt_gallery:
Bamboo fine kolor 560, 20 dag szydełko nr 2,5
 
mt_gallery:

Bamboo fine ,20 dag, szydełko nr 3

mt_gallery:

wykonana z 10 dag bamboo fine szydełko nr 3

mt_gallery:

Chusta z 10dag  Bamboo Fine, szydełko nr 4

mt_gallery:

Projekt Stiorra z włóczki Bamboo fine kolor 194 zużycie około 300 H .Włóczka bardzo fajna na Lato i wiosnę .  
mt_gallery:
Bluzeczka wykonana z włóczki Alize Bamboo Fine kolor 610. Podwójnie robiłam i zuzylam dwa motki. Zapraszam na stronę Nitka Ani  gdzie udostępnione będą schemat i opisy oraz filmik do przygotowania bluzeczki.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1309993995685310&id=1116617688356276
mt_gallery:

Strona 1 z 5