Sol - Lang Yarns

Bluzka z bawełny Sol Metalic od Lang Yarns prawie wg wzoru ze stron Dropsa bo coś tam odjęłam, coś wyrzuciłam i mam bluzeczkę na lato Druty rozmiar 5,5mm.

To moja pierwsza dzianina z bawełny Sol i bardzo żałuję, że nie mam więcej w zapasach.

Mój małżonek na widok motków ,który raczej nie reaguje na moje szaleństwo spytał: A co ta masz? ze starości tak pożółkły? ha,ha,ha a motki wcale nie takie stare, zaledwie dwa lata leżakowały w szafie czekając na odpowiedni moment.

Mam starsze, duuuużo starsze:)

mt_gallery:

Buraczkowe Sol LANG Yarns 4 motki druty 5mm bez zszywania, wzór na przody z gazetki Swetry

mt_gallery:

czyli wariacja na temat Migdałowej narzutki.

- strasznie mi się podoba, jednak wykończenie brzegów - to niezłe wyzwanie. Postanowiłam wypróbować  metodę pani Zimmermann - tu brzeg jest jedynie na kawałku ramion. Całość robiona w jednej części  
-z niespełna dwóch Solów i półtorej Gammy, na 6,0 KP. Guzik: Knopf Budke.
 
To moje wspomnienie lata w Berlinie ... ubiegłego roku.
 
mt_gallery:
Sięgnęłam po tę tasiemkową włóczkę, bo ujął mnie jej kolor, taki nieoczywisty brązowo-bakłażanowy nr 87.
A kiedy zobaczyłam prościutką bluzeczkę z przetłumaczoną techniką robienia, wiedziałam, że muszę ją mieć. Zaciekawił mnie sposób wyrobienia spadku na ramiona.
Wzór można znaleźć na stronie e dziewiarka w menu po lewej stronie – darmowe wzory. To wzór o nazwie bluzeczka z  merino 130.
Należało tylko przeliczyć oczka.
Wykonałam ją na drutach nr 5 z chyba 7 motków. We włóczce się zakochałam. W dotyku robótka mięciutka i mięsista.To grubsza wersja bawełny tasiemkowej Gamma.
mt_gallery: