Milton - Lang Yarns

Wiosna nadal była zimna… – pierwsza wersja mieszania mnie zadowoliła, więc postanowiłam poszukać w sklepach E-dziewiarki innych kolorów Miltona – wtedy też dowiedziałam się, że Lang wycofuje włóczkę z produkcji…

Udało mi się jeszcze zamówić kolory u Patrycji w Krakowie i trochę „wyczyścić” magazynek ;), nawet nie raz, bo… – ale ta historia następnym razem ;)

Sweterek robiłam od dołu na drutach 4,5 i 4 z połączenia włóczek – Milton (Lang Yarns – 24), Silk Mohair (Lana Gatto – 7267) ) i gdzieniegdzie 2 kolory Lino (Lang Yarns – 78, 174). Użyte szydełka nr 3 i 3,5.

Zabawa i samo noszenie udziergu bardzo przyjemne ;)

Kombinacja własna

mt_gallery:

Wiosna tego roku była zimna – i dobrze! Wcale mnie to nie zmartwiło, a dodatkowo znalazłam niewielkie ilości Miltona, postanowiłam go z czymś połączyć ;) Padło na moher z Lana Gatto i resztki Splasha ;)

Sweterek robiłam od dołu na drutach 4,5 i 4 z połączenia włóczek – 3 kolory Miltona (Lang Yarns – 09, 58, 79), Silk Mohair (Lana Gatto – 6037) ) i gdzieniegdzie resztki z nitki Splash (Lang Yarns – 04). Użyte szydełka to nr 3 i 3,5. Oprócz obawy, na ile wystarczy mi miltonowych resztek, przerabianych razem z moherem i samodzielnie, zabawa była niezwykle przyjemna ;)

Kombinacja własna

mt_gallery:

Włóczka Milton mrugała na mnie od jakiegoś czasu . Wkładałam i wyjmowałam do/z koszyka różne kolory .

Wreszcie skusilam się na 2 motki koloru 079 . Trochę trwało zanim trafily na druty ale wreszcie powstała letnia bluzeczka.

Na drutach 4 mm połączyłam Milton ( ok 1,5 motka) i resztki Bouretty Campolmi , Safran Dropsa i jeszcze jakieś cieniutkiej bawełny .  

mt_gallery:

Zakochałam się w sweterku ze zdjęcia ze spotkania listopadowego i "musiałam" mieć podobny. 

Wzór - raglan od góry; Włóczka Milton - 034 4 motki; druty 2,75 Skład nie jest idealny, ale sama włóczka wydaje się w porządku.

Mam nadzieję, że nie będzie się zbytnio niszczyć. Jeden motek był wadliwy, ważył 10gr mniej i składał się z dwóch oddzielnych części. Otwarłam go jako ostatni i wiedziałam, ze na sweterek wystarczy, więc nie reklamowałam.

Robótka sama "sunęła" po cienkich drucikach (zrobiłam w 10 dni), chyba przekonam się do mieszanek, już myślę o innym kolorze.

mt_gallery:

Początkowo miało być coś zupełnie innego, ale do trzech razy sztuka i w końcu Milton został sam, przerabiany w poprzek oraz w czterech osobnych częściach ;)

Włóczka bardzo miła tak w dzierganiu, jak i noszeniu.

Wrzucik wydziergałam z trzech kolorów włóczki Milton Lang Yarns (09, 06, 58) na drutach nr 4 i 3,75 oraz szydełkiem 3.

Kombinacja własna

mt_gallery:

Udało mi się zrobić i jeszcze założyć pod koniec lata bluzeczkę z włóczki Milton Lang Yarns, kolor 24, odcienie brązu. Włóczka jest miękka, przyjemna w dotyku, w sam raz na ciepłe, ale już nie upalne dni.

mt_gallery: