Lola - Garnmanufaktur

Do  szala z ubiegłego roku wydziergałam sobie czapkę 

w składzie Lola- Garnmanufaktur i Silk Mohair - Lana Gatto , pompon również ze sklepu  e-dziewiarki

mt_gallery:

Chciałam zaprezentować moją pierwszą chustę i zarazem pierwszą robótkę na forum e-dziewiarki.

Chusta z 2 motków włóczki Lola Bobbel spirit of colors. Zużyłam prawie dwa całe. Udzierg zaplanowany specjalnie na wakacje nad Bałtykiem.

Chusta jest robiona od karczku. Główny motyw to prosty do dziergania ażur z liczbą oczek podzielną przez 10 + 1 oczko dla symetrii, 16 rzędów motywu. Po zrobieniu 16 rzędów robiłam 4 rzędy ściegiem dżersejowym prawym i miałam wyrównaną ilość oczek do następnych motywów powstałych po bokach i po obu stronach środka chusty. Na brzegach po trzy oczka ściegiem francuskim. Do wykończenia chusty wykorzystałam wzór na obrobienie koronkowe obrusa z książki "Firanki wstawki koronki na drutach" Heleny Gawrońskiej.

Tegoroczna pogoda nad morzem sprzyja częstemu "owijaniu się", a nawet motywuje do zrobienia na następny raz chusty z włóczki wełnianej :).

mt_gallery:

 

Taka Lola!

włóczki.

1. Lola Bobbel, kolor Fresh Fish, 2 niecałe motki

2. Bourette Campolmi, jedna cewka

wzór Hanny Maciejewskiej FINO, dostępny na Ravelry

Jest to drugi mój wyrób wg wzoru Hanny Maciejewskiej „Fino”, tym razem jedwabno-bawełniany. Z oryginalnego wzoru została tylko konstrukcja i proporcje, bo zrezygnowałam ze wszystkich ozdobnych szczegółów. Uznałam, że sam surowiec jest wystarczająco dekoracyjny, a przekładanie warkoczyków z włóczki pięcionitkowej zbyt uciążliwe. Pięcio, bo główna nić to czarny jedwab Bourette Campolmi + cztery kolorowe nitki Loli Bobbel.   

mt_gallery: