Letni kardigan z Belli Ombre Batik

Włóczka: Bella Ombre Batik firmy Alize, kolor 7409 - 1 motek (250g); błyszcząca nitka Torreador firmy Ispe, kolor 116 - 1 motek (15g); bambusowo-bawełniana włóczka na wykończenie - 47g

Druty: Addi Lace 2,5 i 2,75 (żakard); szydełko 1,75

Kardigan robiony w całości od dołu, rękawy od karczka w dół, dekolt kształtowany rzędami skróconymi. Żakardowy wzór był początkowo inny (ostatnie zdjęcie), ale pas okazał się zbyt szeroki i uległ destrukcji.

Zależało mi na czymś węższym, co zamaskuje inny kolor rękawów, ale nie będzie elementem dominującym. Żakard wykonany jest nitką Belli ze środka kłębka oraz nitką użytą do wykończenia. Może się to wydawać dziwne, ale dół lewego rękawa jest z fragmentu włoczki poprzedzającej tę użytą w żakardzie.

Rękaw jest nieco ciemniejszy, gdyż dodatek błyszczącej nitki (za wyjątkiem żakardu i wykończeń) niestety nieco 'spłaszczył' gradient kolorów. Plisy rękawów i wokół korpusu wykończone słupkami na szydełku.

Guziki 'produkcji' własnej.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Magda_c
3 years ago
Jak zawsze bardzo perfekcyjna dzianina .
Like Like
0
marzena1970
3 years ago
Jak miło znowu oglądać Pani perfekcyjne prace! Podoba się i to bardzo?
Like Like
0
gilowska
3 years ago
Wspaniały. Wciąż nie mogę się nadziwić jakie cuda potrafią robić niektóre dziewiarki.
Like Like
0
Dobranoc
3 years ago
Dziękuję bardzo za wszystkie miłe słowa. Jakoś wybitnie mi nie szła ta robótka, karczek był robiony chyba z 5 razy, plisy 3, a czachy wykorzystam w innym projekcie. Taki wzór nie może przecież skończyć w szufladzie :)
Like Like
0
arzfu
3 years ago
Jak napisała Aga jest perfekcyjny. Super wymyśliłaś z tym żakardowym karczkiem.
Like Like
0
Margarida
3 years ago
Dobranocko! Mistrzostwo w każdym oczku.
Like Like
0
eniteczka
3 years ago
Mistrzowska precyzja w każdym elemencie. Gradient kolorów prezentuje się bardzo interesująco. Nigdy nie zainteresowalabym się tą włóczką, ale w twoim wydaniu jest zachęcająco. No i te żakardy... ciągle się przymierzam i przymierzam.... Jak kiedyś do tego dojdzie, to poproszę o coaching??
Like Like
0
rita
3 years ago
Śliczny.Świetny pomysł z maskującym żakardem.A szydełkowe plisy leżą idealnie,a to nie jest takie proste na jakie wygląda.
Like Like
0
apeico
3 years ago
Jak zwykle u Ciebie dopieszczony w każdym szczególe, śliczny.
Like Like
0
Bozena18
3 years ago
Bardzo ładny kardigan. Dopracowany w każdym szczególe.
Like Like